Víkend ve znamení kopyt a péče o ně

8. 3. 2011 EQCH redakce

Blíží se druhý březnový víkend, kdy se sešly hned dvě vzdělávací akce zabývající se problematikou kopyt koní. Která z nich vás zaujme?

Podkovářské dny

SOŠ řemeslná JaroměřV pátek a sobotu - 11. a 12. března 2011 proběhnou v hlavní budově Střední školy řemeslné v Jaroměři a přilehlých dílnách pravidelné Podkovářské dny.

Toto setkání podkovářů a příznivců "černého" řemesla bude provázeno kromě četných soutěží a prezentací různých firem souvisejících s podkovářstvím také odborným seminářem na následující témata:

  • teoretické a praktické předvedení podkování chromého a rozeznání citlivého kopyta, předvede Bernard DUVERNAY - vícenásobný mistr světa v podkovářství - Švýcarsko; překlad zajistí MVDr. Zdeněk Žert, odborný asistent a zástupce přednosty brněnské kliniky pro choroby koní
  • těsné a polotěsné kopyto - přednese MVDr. Rostislav Hyksa, odborný veterinář pro choroby koní a ortopedii
  • podkování těsných kopyt s uvolňovacími řezy provede mistr OV Karel Kysilka

Přesný program a bližší informace najdete ve článku Podkovářské dny 2011.

Veterinární seminář Nemoci kopyt

OS SvítáníV sobotu a neděli - 12. a 13. března 2011 pořádá v Liberci Občanské sdružení Svítání seminář na téma "kopyta koní a vše, co s nimi souvisí". Snahou semináře je seznámit posluchače s objektivním pohledem na tuto populární, avšak často zkreslovanou problematiku. Bude se zde kloubit teorie s praktickými ukázkami na místních koních.

Teorie posluchače seznámí s těmito okruhy:

  • anatomie a fyziologie kopyta, jak vypadá a funguje zdravé kopyto, jak kopyto nemocné a nefunkční
  • nejčastější nemoci kopyt, jejich příčiny, léčba i prevence - a to z pohledu současné medicíny i různých alternativních směrů
  • problematika bosých a kovaných koní, vhodný management koně, vhodná péče a principy úprav kopyt (bez ohledu na "metodu").

V praktické části si mohou posluchači posoudit kopyta jednotlivých koní - jejich tvar, úpravu či podkování především ze zdravotního hlediska, vyšetřit je a přiložit kopytní obvaz.

Na semináři jsou ještě volná místa, proto můžete kontaktovat organizátory na e-mailu os-svitani@email.cz, paní Michalskou na telefonu 608 537 513 nebo paní Lantelme na telefonu 723 698 750.

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Idnes.cz

Divadlo a hraní ho chytly až s věkem, kdy opustil práci prodavače aut v mototechně. Vášní ke koním ochořel spolu s bratrem Karlem mnohem dřív. Rozumí…