Víkend ve znamení koní v západních Čechách

3. 7. 2010 jana sladkova Autor fotek: Helena Görnerová

Aktuální tipy na výlet pro celou rodinu v západních Čechách. V tomto prodlouženém víkendu se totiž hned na několika místech schází chovatelé, aby předvedli výsledky své práce a zasoutěžili si v zajímavých disciplínách...

Svaz chovatelů koní – Západní Čechy patří mezi největší regionální sdružení chovatelů v Čechách a ve svých řadách zahrnuje chovatele všech plemen koní od teplokrevných, přes mohutné chladnokrevníky a westernová plemena až po chovatele poníků. Každoročně pořádá akce, zaměřené zejména chov a prezentaci.

V tomto prodlouženém víkendu se hned na několika místech schází chovatelé, aby předvedli výsledky své chovatelské práce a zasoutěžili si v zajímavých disciplínách.

V sobotu 3. července si v Hunčích (Plzeň-sever) dali dostaveníčko chovatelé chladnokrevných koní. O akci jsme vás informovali již ve středečních pozvánkách na víkend.

Sobota 3. července a neděle 4. července vítá v Plasích chovatele welsh pony. Sobota je vyhrazena výstavě těchto poníků, kteří mají svůj původ na britských ostrovech a kteří se těší vzrůstající oblibě zejména mezi dětskými vyznavači jezdeckého sportu. V neděli se malí koně předvedou ve sportovních soutěžích. I tato akce stojí za shlédnutí.

Vyvrcholení prodlouženého víkendu pak přijde v pondělí 5. července. V 10:00 hodin začíná ve Svržně již XIII. ročník Oblastní přehlíky tříletých teplokrevných klisen.

Akci pořádá Svaz chovatelů koní - Západní Čechy, spolupořadatelem je Chov koní Svržno. V pondělí, 5.7.2010 se sejdou majitelé téměř dvou desítek mladých klisen, aby odborné komisi předvedli své svěřenkyně, které se budou ucházet o post šampionky, I. vicemiss a II. vicemiss Západočeské oblasti a spolu s tímto titulem i o účast v celostátním finále. Pořadatelé se letos při skladbě programu zaměřili na co nejširší diváckou obec, a tak kromě krásných koní diváci uvidí malé jezdce na malých koních, prohlédnou si vernisáž obrázků dětí z MŠ a ZŠ Hostouň a budou hlasovat pro nejpovedenější obrázek. Další novinkou je divácké hlasování o nejkrásnější předvedenou klisnu, která pak obdrží pohár diváků a titul Miss sympatie.

Letošní přehlídka klisen je dobrým námětem na rodinný výlet. Začátek je v 10:00 hodin, občerstvení zajištěno, krásné počasí objednáno a dobrou náladu si jistě každý vezme s sebou. Případná nepřízeň počasí nebude mít na průběh výstavy vliv, neboť v takovém případě se tato operativně přesune do prostorné haly.

Na hezkou shledanou se těší pořadatelé Svaz chovatelů koní a Chov koní Svržno.

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…