Velký jezdecký den se vrací do Kladrub nad Labem!

24. 6. 2016 Tisková informace Autor fotek: Šárka Veinhauerová

Organizace tradičních Velkých jezdeckých dnů v Kladrubech nad Labem je zpět. Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s.p.o. připravuje na neděli 26. června 2016 program, který bude čítat 17 jedinečných vystoupení.

Po téměř čtyřleté pauze (poslední Jezdecký den se konal v Kladrubech v roce 2012), během které v kladrubském hřebčíně probíhala rozsáhlá rekonstrukce, se Národní hřebčín vrací k původní tradici pořádní jedné z nejžádanějších akcí v původním formátu každoročního střídání konání Velkého jezdeckého dne v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech. Akce, jejíž první ročník se uskutečnil přesně před sedmdesáti lety v roce 1946, se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

 Velký jezdecký den začíná již v 10 hodin chovatelskou ukázkou na hlavním nádvoří hřebčína v Kladrubech nad Labem. Při této příležitosti budou předvedeni na ruce starokladrubští plemenní hřebci bělouši i vraníci a starokladrubské plemenné klisny včetně letos narozených hříbat.

Hlavní program bude zahájen ve 13 hodin na závodišti v Kladrubech nad Labem. Pozvání přijali soukromí chovatelé starokladrubských koní, Zemský hřebčinec Písek, s.p.o., Zemský hřebčinec Tlumačov, s.p.o., Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem i Jízdní oddíl městské policie Pardubice, který v praxi ve svých službách běžně používá starokladrubské koně z Národního hřebčína.

Diváci se mohou těšit kromě tradičních prezentací také na jezdeckou čtverylku starokladrubských běloušů a vraníků, která bude tentokrát čítat 20 koní, uherskou poštu, vystoupení v dámských sedlech či adrenalinové Jump & Drive, které kombinuje prezentaci jezdců na koni a jezdců se čtyřspřežími. Ředitel Národního hřebčína ing. Jiří Machek doplňuje: „Program Velkého jezdeckého dne jsme se snažili připravit v co nejatraktivnější podobě pro diváky, kteří by si zejména neměli nechat ujít představení volného stáda starokladrubských bělek a závěrečné šestnáctispřeží."

V průběhu slavnostního dne bude návštěvníkům zpřístupněno také několik prohlídkových okruhů: historická kočárovna, postrojovna či zámecké interiéry. Vstupné na Velký jezdecký den je pro dospělé 150 Kč, děti do 15 let, senioři a ZTP 75 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Prohlídkové okruhy jsou zpoplatněny dle ceníku. Vstupenky bude možné zakoupit v hotovosti na pokladně v Kladrubech nad Labem přímo v den konání. Akce se koná na závodišti, které má dostatečnou kapacitu, proto není potřeba objednávat místenky či vstupenky předem. V den konání akce bude možné parkovat na předem vyhrazeném parkovišti v blízkosti závodiště.

www.nhkladruby.cz

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…