Ve středu poslední jarní Hobby skákání na závodišti v Pardubicích

27. 4. 2010 Dušan Korel
/data/imgs/00036056l.jpg
/data/imgs/00036056l.jpg

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se uskuteční poslední jarní díl Hobby soutěží v parkurovém skákání. Letošní pátý závod se bude konat ve středu 28. dubna od 15.00 hodin a už tradičně nabídne čtyři parkury s překážkami od 60 do 110 centimetrů.

„V jarní části sezony už nebude další Hobby skákání. Znovu se k němu vrátíme v podzimním termínu, který se osvědčil. Je vhodný pro přípravu mladých koní na další sezonu," uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a autor parkuru. „Zájemci o Hobby skákání se však budou moci zúčastnit ještě Ligy zemědělských škol, která se u nás uskuteční 9. června. Bude to otevřená soutěž," dodal.

Předchozí Hobby skákání se na pardubickém závodišti konalo minulou středu. Oproti předchozím závodůmse na kolbišti objevila řada nových startujících a nová jména figurovala i na medailových příčkách. Nejúspěšněji si vedl Petr Pazderka z SSČHJK Kladruby nad Labem. S Lady Jessy vyhrál parkur s překážkami do 110 centimetrů a s Comeou-K skončil druhý na překážkách.

Nadcházející Hobby skákání bude mít tradiční podobu. Na programu budou čtyři parkury s následným rozeskakováním. Začínat se bude na překážkách do 60 centimetrů. Poté budou následovat překážky do 80, do 100 a do 110 centimetrů. Parkur má vždy osm překážek a po něm následuje rozeskakování se čtyřmi překážkami.

Hobby skákání se na koná na pískovém kolbišti na pardubickém závodišti. Začátek první soutěže je v 15.00 hodin. Prezentace účastníků se koná od 14.00 do 15.00 hodin. Diváci mají vstup zdarma.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…