Varování! Nebo máte někdo podobnou zkušenost?

8. 2. 2010 Barbora Lišková

Jezdecký areál Zduchovice by rád požádal o pomoc při pátrání po dvojici mužů, kteří dne 31.01.2010 odcizili z prostor areálu notebook, digitální fotoaparát a finanční obnos - vše v celkové částce cca 25.000 Kč.

Zároveň chceme tímto všechny okolní areály upozornit na tuto dvojici, která se pohybuje ve světle zelené škodě Oktávia s poznávací značkou Středočeského kraje - svědci zaregistrovali pouze "S" z celé poznávací značky.

Netušíme, zdali se jedná o lidi, kteří se pohybují kolem koní a nebo si jen vytipovali akci, kde se sejde vetší množství účastníků a mají tedy šanci odcizit "větší množství" drahých předmětů. V našem areálu si vybrali soustředění s A. Onoprienkem. Je však možné, že v areálu byli již víkend před tím na soustředění s Jaroslavem Jindrou a obhlídli si průběh a pohyb osob při soustředění, nebo o tomto víkendu neměli jen šanci nic odcizit. Nicméně byli již víkend před tím pravděpodobně spatřeni.

A jak postupují při své "práci"?

Osudnou sobotu vstoupili do prostor Pensionu Jezerná a na dotaz, zdali přijeli jako účastnici soustředění, odpověděli, že čekají na manželku z Mělníka, že přijeli pouze jako diváci. Vedoucí soustředění ponechala "pány" s kolegyní, ale bohužel i s notebookem a fotoaparátem v Pensionu Jezerná a šla se věnovat účastníkům na hale. Následně jeden z nich zabavil kolegyni dotazem na krmivo pro koně a druhý mezitím odcizil výše zmíněné věci.

Popis zlodějů

Dva muži okolo 30 let, vysocí okolo 180 cm, jeden blond, druhý blond melír, oba na ježka střižené vlasy, silné postavy.

V notebooku měla kolegyně mimo jiné např. fotografie své dvouleté dcery, které pravděpodobně nemá nikde zálohovány. V tuto chvíli vás už nezajímá finanční hodnota věci, ale to, že vám budou chybět 2 roky života vaší dcery na fotografiích. Kdyby alespoň to se vrátilo!

Pokud máte někdo podobné zážitky pište na barbora@la-boheme.cz. Vše předáme policii.

Za veškeré informace vedoucí k nalezení odcizených věcí budeme vděčni.

Za Jezdecký areál Zduchovice
Barbora Lišková

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Idnes.cz

Tváří v tvář klimatickému rozvratu i energetické krizi roste ve francouzských městech hnutí za návrat koňských povozů coby komunální alternativy k…