V sobotu zavítají na pražské Náměstí Míru koně

20. 1. 2015 Tisková informace Autor fotek: Kateřina Návojová

Pražské Náměstí Míru zažije v sobotu 24. ledna mezi 17. a 19. hodinou nevšední podívanou. Budou se tam totiž pohybovat netradičně koně městské jízdní police, a to konkrétně v blízkosti Národního domu na Vinohradech, kde proběhne Jezdecký galavečer.

Česká jezdecká federace pořádá v uvedený den slavnostní vyhlášení nejlepších jezdců ve všech osmi disciplínách, které sdružuje. Takto komplexně se udílení výročních cen v jezdectví uskuteční vůbec poprvé!

Ceremoniál by měl začít po 18. hodině, ale již o hodinu dříve se začnou scházet pozvaní hosté, mezi nimiž nebude chybět řada známých osobností, a samozřejmě také ocenění. V tu dobu bude u vstupu do Národního domu držet čestnou stráž hlídka městské jízdní policie Praha.

„S účastí živých koní při Jezdeckém galavečeru jsme zpočátku vůbec nepočítali, neboť z historie jiných galavečerů víme, že ti skuteční Koně roku často zůstávali doma a nahrazovali je jejich stájoví kolegové, kteří takové netradiční situace lépe snášejí. Navíc je zcela pochopitelné, že se majitelé o své stájové jedničky obávali," uvedl hlavní organizátor večera Josef Malinovský.

„Jelikož však k jezdeckému galavečeru koně do jisté míry patří, rozhodli jsme se navázat na dlouholetou spolupráci s Městskou policií v Praze, která má svůj jízdní oddíl a pozvat její zástupce k osobní účasti do prostranství před Národním domem na Náměstí Míru. Věříme, že čestná stráž v sedlech starokladrubáků dodá celému Jezdeckému galavečeru na významu a zatraktivní tento slavnostní večer, který má mj. sloužit i k prezentaci jezdeckého sportu mezi širokou veřejností," dodal Josef Malinovský.

hlídka městské jízdní policie

Slavnostní ceremoniál by měl trvat celkem 90 minut a oceněno při něm bude více než 30 jezdeckých osobností v osmi jezdeckých odvětvích. Vrcholem pak budou ceny ČJF - pro jezdce navzdory všemu, který se tomuto sportu věnuje i přes určitý handicap, dále pro vycházející hvězdu z řad mladých jezdeckých nadějí, cenu pro osobu, jež se výrazně zasloužila o rozvoj jezdectví v České republice a nakonec pro nejlepšího sportovce České jezdecké federace roku 2014. Po oficiální části bude program pokračovat volnou taneční zábavou.

Akce je veřejná, a tak jsou všichni příznivci jezdeckého sportu srdečně zváni. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Podrobnosti o programu a prodeji vstupenek najdete na www.jezdeckygalavecer.cz.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.