Tři nejkrásnější na Zemi živitelce

29. 8. 2013 Jiří Křepelka Autor fotek: archiv Wanted Ranch

Poprvé v historii internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky nebudou svědkem oficiálního vyhlášení vítěze a umístěných koní Pardubice. Hřebec Im Ideal a duo klisen Tsjerry fan Henswoude - Allastar se představí návštěvníkům 40. ročníku agrárního salonu Země živitelka v Českých Budějovicích.

Stane se tak zítra, tedy v pátek 30. srpna, od 13.00 hodin na předvadišti místního výstaviště a slavnostního dekorování se bohužel nezúčastní hřebec plemene pura raza espaňola (P.R.E.) Quin Campeon, který vybojoval v anketě 4. místo. Kůň si poranil nohu a užívá antibiotika, proto na jih Čech nemůže odjet.

Nejkrásnější ze všech, Im Ideal, musí překonat nejdelší vzdálenost: Jede totiž z vesničky Veselíčko na Děčínsku, kde manželé Šnáblovi vlastní Wanted Ranch.

Fríská vranka Tsjerry fan Henswoude v majetku Moniky Novotné to má naopak z Třebíče - Ptáčova do Českých Budějovic nejblíž. Achaltekinská plavka Allastar MUDr. Karin Kormanové „bydlí" v Praze - Zbraslavi a tak ji čeká dvakrát 150 kilometrů cesty v přívěsu.

Trojice nejkrásnějších se za další tři týdny bude prezentovat rovněž při zahájení výstavy Kůň 2013 v Lysé nad Labem (20. září). Je reálné, že se s nimi tam potká již uzdravený Quin Campeon.

Im Ideal a Maximum Blues Master

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…