Tábory s koňmi se rozmáhají. Zda jsou tam děti v bezpečí, nikdo neřeší

20. 12. 2015 Dalibor Maňas

Profesionalitu táborů, kde se děti učí jezdit na koních a starat se o ně, oficiálně nekontroluje žádný úřad. Výcvik může vést i člověk bez licence od jezdecké federace. Podobných akcí přitom každý rok přibývá, stejně jako ustájených koní. Hodně rodičů vybírá tábor krátce po Novém roce.

Relevantní informace, podle nichž by šlo zvolit prověřený a bezpečný jezdecký tábor, často chybí. Rodiče se tak spolehnou třeba na doporučení známých.

„Tábory asi opravdu nemají jasné podmínky, pokud je pořádáte jako soukromá organizace, tedy bez státních dotací," naznačila zakladatelka Dětské jezdecké školy v Řícmanicích u Brna Lenka Lišková.

iDNES.czČlánek o problematice dětských táborů s koňmi přináší deník iDNES.cz: Tábory s koňmi se rozmáhají. Zda jsou tam děti v bezpečí, nikdo neřeší

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.