Světový pohár spřežení v Nebanicích láká novinkami

20. 6. 2011 Tisková informace Autor fotek: archiv pořadatele

Již jen deset dní zbývá do zahájení mezinárodních závodů spřežení v Nebanicích u Chebu zařazených do Světového poháru. O 19. ročník, který se uskuteční od 30. června do 3. července, je mezi jezdci velký zájem. Po uzávěrce přihlášek pořadatelé evidují celkem 73 kočárů.

Nejobsazenější soutěží bude tradičně kategorie jednospřeží s 24 účastníky. Jen o dva kočáry méně by měli diváci vidět ve dvojspřeží a patnáct závodníků se nahlásilo do čtyřspřeží. Do kategorií pro pony je ve dvojspřeží i čtyřspřeží nahlášeno po šesti kočárech.

„S počty zájemců jsme velmi spokojeni, jelikož by se mělo jednat v Nebanicích o jednu z nejvyšších účastí," uvedl hlavní organizátor Ing. Miloslav Šimáček. Potěšující je především rostoucí zájem jezdců čtyřspřeží, kterých je nejvíce od roku 2008, kdy jich dorazilo devatenáct. „Dlouhodobě chceme pracovat na tom, aby se jejich počet nadále zvyšoval, jelikož tato kategorie je divácky nejatraktivnější. Cílem je překonat magickou hranici dvaceti čtyřek," svěřil se Miloslav Šimáček.

nová vodní překážkaJedním z lákadel by mělo být do budoucna stále se zlepšující zázemí závodiště. „Pracujeme také na tom, aby překážky v maratonu byly co nejvíce zajímavé. Pro letošní rok jsme tak připravili dvě zcela nové překážky a třetí jsme přestavěli zhruba z poloviny," dozvídáme se. Nejzásadnější novinkou pro účastníky i diváky bude vodní překážka. „Průjezdy spřežení vodou jsou nejoblíbenější pro diváky i fotografy. V předešlých letech se projíždělo brodem pod mostem přes řeku Ohři k překážce číslo osm. Z důvodů připomínek ze strany vozatajců k výšce hladiny jsme však poslední dva roky tuto fázi do kurzu nezařazovali. Proto jsme se rozhodli letos investovat prostředky do výraznější přestavby jedné z překážek a využít blízkosti slepého ramene řeky. Do něj jsme udělali sjezd i výjezd, vyčistili podloží a připravili tak dle mého názoru jednu z nejatraktivnějších částí celé terénní zkoušky," prozradil hlavní organizátor.

Diváci se mohou těšit nejen na zajímavou čtyřdenní sportovní podívanou, ale také na bohatý doprovodný program. Se začátkem letních prázdnin se navíc závody mohou stát netradiční formou dovolené. „Na pravém břehu řeky bude možné bezplatně stanovat a pro návštěvníky tam bude připraveno sociální zařízení. Každý večer navíc chystáme ve velkých restauračních stanech hudební produkci - v sobotu reprodukovanou hudbu doplní i dvě kapely. Pokud by se někteří diváci nechtěli bavit celý den pohledem na spřežení, v jiné části areálu budou k dispozici zábavné atrakce. Bohaté občerstvení je samozřejmostí, nově však bude při sobotním maratonu umístěné blíže samotným překážkám," upřesňuje Miloslav Šimáček.

Vstupenky, které platí i pro večerní doprovodný program, budou stát ve čtvrtek, v pátek a v neděli 50 Kč, v sobotu pak 100 Kč.

Podrobnosti o programu získáte na www.nebanice.com, nebo na stránce Facebooku pod názvem „CAI Nebanice".

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…