Svaz chovatelů koní - Západní Čechy pořádá přehlídku plemenných hřebců

Svaz chovatelů koní – Západní Čechy, který sdružuje chovatele koní všech plemen, je organizátorem mnoha akcí zaměřených na chov koní, s různou tematikou a v různých ročních obdobích. Předjarní období je věnováno přehlídce plemenných hřebců.

Téma výstavy je zaměřeno na chov. Divákům, ale zejména držitelům klisen, bývají představeni hřebci působící v oblasti působnosti Svazu chovatelů koní a spolu s těmito hřebci bývají předvedeni hřebci v majetku státu, tedy v majetku Zemského hřebčince v Písku. Nedílnou součástí přehlídky hřebců je i bohatý doprovodný program. V jednotlivých číslech je možné vidět plemenné hřebce ve skoku ve volnosti, ukázky výcviku dětí, skokové a drezurní ukázky. Divácky velmi atraktivním bodem programu bývá soutěž v těžkém tahu a Klatovská všestrannost. Obě tyto soutěže jsou vypsané pro zástupce chladnkrevných koní a jejich kočí.

Přehlídku plemenných hřebců Svaz uspořádal poprve v roce 1998 a od té doby je pořádána bez přerušení. Vždy se těšila velké pozornosti chovatelů a vždy byla atraktivní i pro nejširší diváckou obec. Jarní prezentaci plemenných hřebců je vyhrazen počátek března. Uplynulých čtrnáct ročníků hostilo několik míst. V posledních třech letech však tato krásná koňařská akce zakotvila v Krutěnicích, které se nacházejí v oblasti s dlouhou tradicí chovu koní a disponují potřebným zázemím nejen pro vystavovatele, ale zejména pro diváky.

Letos si tedy chovatelé a milovníci koní dají dostaveníčko druhou březnovou sobotu (10.3.) v Krutěnicích, kde Svaz chovatelů koní - Západní Čechy pořádá již patnáctý ročník přehlídky plemenných hřebců spolu s bohatým a divácky atraktivním programem. V předvečer této přehlídky proběhne oblastní kolo soutěže skoku ve volnosti pro čtyřleté koně, které je rovněž základním kolem pro národní soutěž skoku ve volnosti pro čtyřleté klisny českého teplokrevníka. Součástí sobotního programu bude rovněž předvedení prvních tří klisen, které se budou ucházet o přední umístění v republikovém finále.

V sobotu, 10. března 2012, jste všichni srdečně zváni na jarní přehlídku plemenných hřebců v Krutěnicích. Přehlídka začíná v 10:00 hodin a k vidění budou zástupci teplokrevných i chladnokrevných plemen včetně bohatého doprovodného programu. Výstava koní v Krutěnicích je určitě dobrým typem na rodinný výlet, který pobaví malé i velké.

Občerstvení zajištěno po celou dobu konání přehlídky. Jednotné vstupné 40,- Kč.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…