Školení “Šlechtitelský program českého norika a jeho využití”

20. 1. 2022 Tisková informace Autor fotek: Archiv Equichannel

Svaz chovatelů a přátel norika, z.s. si vás dovoluje pozvat na první školení letošního roku na téma “Šlechtitelský program českého norika a jeho využití“.

Šlechtitelský program českého norika byl odeslán na MZe 2. 11. 2021. Podle zákona má ministerstvo 90 dní na jeho schválení nebo neschválení. Protože předpokládáme (s ohledem na předešlé konzultace), že program bude schválen, případně dojde jen k malým úpravám, považujeme za potřebné podrobně seznámit chovatele norických koní a zvláště zájemce o šlechtitelskou činnost tohoto plemene s jeho obsahem, včetně způsobu hodnocení jednotlivých sledovaných kritérií.

Školení proběhne 12. a 13. 2. 2022 na Krevlickém Dvoře a bude zahrnovat také praktické posuzování jednotlivých znaků a vlastností, včetně nově zařazených do ŠP (temperament a charakter).

Začátek školení 12. 2. od 10:00 hod, předpokládané ukončení 13. 2. ve 14:00.

Vložné činí 2 000 Kč, členové Svazu chovatelů a přátel norika 1 000 Kč, ubytování a stravu si hradí každý sám. V případě zájmu je k dispozici ubytování v hotelu “U Raušů” ve Velké Bíteši.

Zájemci se mohou hlásit na marsalekck@seznam.cz nebo 605 430 012 do 2. 2. 2022.

Přihláška je k dispozici zde.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.