Rozlučková všestrannost – Prostata Cup zakončí sezonu na závodišti v Pardubicích

26. 10. 2010 Dušan Korel

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se o nadcházejícím víkendu uskuteční poslední sportovní soutěž letošního roku. V sobotu 30. října a v neděli 31. října se zde bude konat Rozlučková všestrannost – Prostata Cup, která je zároveň závěrečným tuzemským závodem v této jezdecké disciplíně.

Tradiční klání, jímž se uzavírá sezona na pardubickém závodišti, tentokrát „povýšilo". Poprvé se při něm bude bojovat zároveň i o tituly mistrů České republiky ve dvou kategoriích veteránů - od 40 do 50 let a nad 50 let.

„Bude to velmi kvalitní soutěž. Opět se k nám chystá početné startovní pole s řadou kvalitních jezdců," pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a zároveň autor tratí. „Když tato soutěž u nás začínala, měli jsme tady zhruba šedesát koní. V posledních čtyřech letech už jejich počet převyšuje stovku. Letos je přihlášeno 145 koní z Česka a Slovenska, což je dosud nejvyšší účast. O tento závod je velký zájem. Doufáme, že vydrží počasí a že to bude důstojné zakončení letošní úspěšné sezony," dodal Jaroslav Grodl.

Rozlučková všestrannost má v programu čtyři soutěže. Vypsány jsou stupně Hobby Z, Z, ZL a L. Nejpočetnější startovní pole se sejde v soutěži ZL, jejíž součástí bude český šampionát veteránů. Je v ní přihlášeno 46 dvojic.
„Je potěšitelné, že se v soutěži Hobby znovu objevují nové tváře. Doufejme, že se jim všestrannost zalíbí a že se budou závodů ve všestrannosti účastnit i dál," řekl Jaroslav Grodl. „Zpestřením bude účast několika předních parkurových jezdců, kteří si chtějí vyzkoušet všestrannost."

Závěrečná jezdecká soutěž letošního roku na Dostihovém závodišti v Pardubicích bude zahájena v sobotu 30. října v 8.00 hodin. Na startující nejprve čeká drezura na pískovém kolbišti a do půl hodiny po jejím absolvování se každá dvojice přesune na sousední trávu, kde na ni čeká parkur. V neděli 31. října se uskuteční kros na dostihové dráze. Bude začínat v 9.00 hodin. „V krosu se budou skákat i některé lehčí překážky z kurzu Velké pardubické České pojišťovny. Bude to například Poplerův skok," uvedl Jaroslav Grodl.

Diváci mají po oba dny vstup zdarma. „Kromě zajímavých závodů se mohou těšit rovněž na občerstvení v duchu staročeské zabíjačky," láká Jaroslav Grodl k víkendové návštěvě pardubického Dostihového závodiště.

Prostata Cup

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…