Rekordní dražba je tady

72 lotů a prodejci ze 4 zemí na nejstarším a nejslavnějším českém závodišti. Čtvrtý ročník Středoevropské dražby, který se koná v pátek 7. října v Pardubicích, se ohlašuje jako akce, na níž si nemůže dovolit chybět nikdo, kdo hraje významnou roli v tuzemském dostihovém sportu.

Samotná dražba bude unikátní prezentací českého turfu: k mání budou ročci, koně v tréninku i potenciální chovní hřebci a klisny všech výkonnostních a cenových kategorií. Od jedničkových hvězd až po nejlevnější kategorii plnokrevníků, kteří mohou pokračovat v kariéře v menších stájích, jezdeckém sportu či rekreačním ježdění. Nejen prověření koně ukotvení v dostihovém spektru, ale i ročci velmi zajímavých původů a blízcí příbuzní hvězd českých drah Iryklona, Tiumena a dalších.

Někteří z nich byli dohlášeni na poslední chvíli, kromě řádného katalogu proto pořadatelé vydali ještě dodatek - naleznete ho na webových stránkách www.jandabloodstock.cz/drazba v sekci Katalogy a výsledky.

I letos jsou nabízeni koně, kteří v průběhu pardubického víkendu startují a představují tudíž pro kupce možnost vidět obratem své barvy na dráze.

Areál závodiště bude v pátek otevřen od 10:00, aby měli kupci dost času prohlédnout si nabízené koně ve stáji. Samotná dražba začne v 13:00 hodin a auditorium bude tvořit opět přízemí tribuny, před kterou bude jako každý rok umístěn stan s licitátory a samotný dražební ring s digitální světelnou tabulí. Restaurace v přízemí bude otevřena pro účastníky dražby i diváky. Vstupné na dražbu činí 100 korun, cena katalogu je 60 korun.

V příloze najdete Dražební noviny 5/2011, které obsahují Desatero úspěšného kupce: dražební tipy a rady, dále hvězdy dražby a další tipy z katalogu a na konci potom pořadí dražených koní.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…