První srpnový víkend bude patřit všestrannosti, spřežení i vzdělání!

29. 7. 2019 EQCH redakce Autor fotek: Archiv pořadatelů, Gabriela Rotová

První srpnový víkend je nejen pomyslnou polovinou léta a prázdnin, ale také víkendem, ke kterému se upírají pohledy všech jezdců všestrannosti a spřežení. Čekají na vás ale i vzdělávací semináře, dostihy anebo můžete načerpat inspiraci pro svou práci s koňmi na noční koňské show, kterou pořádá Ranch Kostelany. Vyberete si? Bude i váš víkend plný koní?

MČR ve všestrannosti

Ve dnech 1. až 4. srpna budou upřeny oči všech jezdců a příznivců všestrannosti do jižních Čech. Sportovní klub Borová nedaleko Českého Krumlova se stane dějištěm MČR ve všetrannosti všech kategorií 2019!

Mistrovství bude slavnostně zahájeno ve čtvrtek 1. 8. 2019. Po nástupu jezdců bude následovat večerní show Honzy Bláhy s koněm Quorum, na níž jste všichni srdečně zváni!

Účastníky čeká náročná trať, jejímž stavitelem je Andreas Riedl, který má mnoho zkušeností jako stavitel, i jako jezdec soutěží všestrannosti.

Mistrovství začne již dnes slavnostním zahájením a následně drezurní zkouškou, která bude pokračovat i v pátek. V sobotu proběhne divácky nezajímavější a nejtěžší část mistrovství, a to terénní zkouška všestrannosti pro všechny kategorie. Neděle pak bude rozhodujícím dnem. MČR bude zakončeno parkurem a slavnostním vyhlášením vítězů. Kromě setkání s českou jezdeckou špičkou se můžete těšit také na bohatý doprovodný program!

Přijeďte i vy podpořit svého "všestranného" favorita!

 

CAI3* Nebanice 2019 - Světový pohár spřežení

Jeden z vrcholů sezóny jezdců spřežení, kterým je CAI3* Nebanice 2019 - Světový pohár spřežení, začíná také již dnes! Na programu Světového poháru spřežení budou klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích.

Při drezurních závodech účastníci předvedou všeobecnou ovladatelnost svých koní, maraton obtížnými a technicky složitými překážkami bude prubířským kamenem vozatajského umění a závody ukončí nedělní závěrečný parkur.

Program:

  • 1. 8. 2019 - drezura (Dressage competition): 13:00 – 17:00
  • 2. 8. 2019 - drezura (Dressage competition): 10:00 – 17:00
  • 3. 8. 2019 - maraton (Marathon): 10:00 – 17:00
  • 4. 8. 2019 - parkur (Cones competition): 9:00 – 15:00

Sledujte FB stránku události!

 

V. sraz chovatelů plemene shire horse

Shire horse je plemenem, které rozhodně nelze přehlédnout či minout bez povšimnutí. Tito koně jsou ztělesněním důstojnosti, laskavosti a majestátnosti... pokud patříte i vy mezi obdivovatele tohoto plemene, koketujete s myšlenkou stát se jeho majitelem či dokonce jeho majitelem jste, jistě budete vítáni ve dnech 3. až 4. srpna na V. srazu chovatelů plemene shire horse, který se koná v Brnířově.

Informace naleznete na FB stránce události!

 

Dostihový den ve Slušovicích

V sobotu 3. srpna se bude ve Slušovicích konat třetí dostihový blok, a to opět s dopoledním začátkem - dostihy startují již v 10:00 hodin. Na programu dne je 7 dostihů rovinových a 2 dostihy přes proutěné překážky. Program doplní dostih poníků.

Za dostihovým adrenalinem a krásou anglických plnokrevníků tedy tento týden vyražte do Slušovic. Jistě si vždy skvěle připravený dostihový den užijete!

 

Akademické jezdecké úmění s Carinou Dörfler

Statek Krkavčí hora ve středočeských Stradonicích bude organizovat ve dnech 2. až 4. srpna víkendový seminář s Carinou Dörfler, který bude tentokrát doplněn i pátečním tréninkovým dnem.

Carina Dörfler dosáhla v rámci hodností Benta Branderupa titulu squer a je tedy naděje, že její práce osloví i české jezdce akademického umění. Její práci můžete zhlédnout zde.

 

 

Kurz s Honzou Bláhou

Srdečně zváni jste i na 2. dvoudenní kurz s koňmi, který se koná od neděle až do pondělí, tedy ve dnech 4.- 5. srpna, na Českém ranči v Zákupech.

Kurz s uznávaným horsemanem Honzou Bláhou nabídne všem zájemcům o horsemanship nepřeberné množství informací. Honza Bláha má totiž za sebou mimo jiné i stáž u Pata Parelliho. Pokud si chcete udělat představu o tom, kdo je Honza Bláha a jakým způsobem s koňmi pracuje, můžete se podívat zde.

 

Všechny informace naleznete na FB stránce události.

 

Noční koňská SHOW 2019

Žádný sport? Žádné vzdělávání? Chcete si koně užít v roli diváků? Pak musíte dorazit v sobotu 3. srpna na Ranch Kostelany a zhlédnout Noční koňskou show 2019. V prostorách Ranče Kostelany vystoupí se svojí koňskou show Miloslav Simandl, čekají na vás i ukázky westernových disciplín a samozřejmě i další účinkující. Program je tedy připraven pro celou rodinu!

Začátek show je ve 20:30!

Rezervace vstupenek na +420 573 367 272, recepce@kostelany.cz, www.kostelany.cz

 Vstupné:
Dospělí  -  290Kč
Dětské (do 12let včetně) - 190Kč
Rodinné vstupné -  650Kč

Kontakty a další informace naleznete na FB stránce události.

 

Přejeme vám krásný a pohodový první srpnový víkend!

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…