Proč má dnes IHNED v logu koně?

9. 12. 2011 redakce iHNED.cz

Dnešek je totiž pro IHNED mimořádný, aniž to většina z vás tuší. Svou poslední směnu má Martin Cáp, dlouholetý šéfeditor IHNEDu a nejlepší dostihový novinář v zemi.

Co má společného řízení zpravodajského webu a komentování dostihového závodu?

V obou povoláních potřebujete "cit", abyste si ještě před závodem odhadli aktuální formu jednotlivých koní a věděli, co za výkony se od nich zrovna dnes dají čekat. Sálá z nich na startu energie, buší nohama kolem sebe nadšeni vidinou nadcházejícího závodu nebo jen bezvládně leží v židli a sbírají všechnu sílu, aby si zapnuli četku?

logo IHNED.cz s koněmMusíte mít dlouhou paměť a znát spoustu detailů - vyhovuje favoritům tohle závodiště? Musíte být znalec zákulisí, vědět, které stáje se mezi sebou nemusí, na kterého koně bude ve finále závodu fungovat bičík a který má tendenci zmatkovat, když je kolem něj v cílové rovince při psaní titulku moc velká tlačenice.

Webový šéfeditor i dostihový komentátor taky potřebují mít zcela v pořádku některé tělesné orgány - zejména plíce, protože většinou mají čas nadechnout se jenom na startu. Hlasivky, protože musí být slyšet. Srdce, protože ani jedno nejde dělat bez lásky. A taky to, čemu se - slušně česky - říká koule. Bez nich by se to totiž mnohdy nedalo přežít.

My na IHNED.cz jsme osm let měli štěstí, že s námi pracoval někdo, kdo měl všech výše zmíněných vlastností vrchovatě a klíčové tělesné orgány ve skvělé kondici. Bude nám chybět.

PS: Martine, měj na paměti tohle číslo 54125410

Podobné články
Deník

Zanedbané a podvyživené psy, koně a další zvířata odvezli koncem letošního srpna z Křižovatky na Chebsku od jejich majitelky Lenky Spáčilové zástupci…

Idnes.cz

Pomůcky pro strojírenství, stavebnictví i automobilový průmysl dnes už celkem běžně vznikají za pomoci 3D tisku. Jakub Ševčík na 3D tiskárně vyrábí…