Přijeďte se na haflingy podívat do Pardubic!

6. 9. 2012 Tisková informace

V průběhu výstavy Koně v akci o nadcházejícím víkendu chystá Svaz chovatelů haflingů opět několik představení plemene hafling.

Kromě tradičních chovatelských přehlídek v průběhu celé výstavy se chystá již šestý ročník šampionátu mladých klisen, kde poprvé zvlášť vyhlásíme také speciální titul šampionky českého chovu. Termín a místo zůstávají - sobota 14 hodin v paddocku. Do šampionátu je přihlášeno 14 klisen, které patří mezi to nejlepší z posledních ročníků. Hodnocení šampionátu přislíbili opět dva komisaři z Itálie.

SCHHHaflingové se ale předvedou také "v akci", jak hlásá název výstavy. V neděli ráno se chystá drezurní soutěž, kam je zatím přihlášeno celkem sedm haflingů, následovat bude skoková hobby soutěž do 80 cm, kde počítáme s účastí šesti koní. V sobotu dopoledne se pak celkem čtyři spřežení zúčastní finále poháru ČSP, kde je rovněž připraveno speciální vyhodnocení haflingů.

Tím ale výčet nekončí - haflingy uvidíte také v orbě a (pokud bude zájem) v dostihu malých koní a pokud vše dobře dopadne, měli by diváci mít možnost vidět také plemenné hřebce - tentokrát by se mělo jednat o Adama a Andiama.

Srdečně zveme všechny příznivce haflingů!

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…