Premiérový seminář v Herouticích: Krmení a výživa koní z veterinárního hlediska

7. 5. 2010 EQCH redakce

Na zimní seriály seminářů s veterinární tématikou si návštěvníci Heroutic již zvykli. Příjemné prostředí moderního areálu s možností stravy, ubytování i sportovního vyžití láká s výjimečnému termínu pro premiérový seminář: 15.-16.5.2010 se zde bude poprvé konat seminář zabývající se tím, jak krmení koní ovlivňuje jejich zdraví a jak naopak lze pomoci léčbě některých nemocí vhodným krmením.

Potřeba tohoto tématu vyvstala z několikaletých zkušeností nejrůzněji zaměřených veterinárních seminářů, které se v Herouticích konaly a konají, kdy pro výklad vlastní tématicky zaměřené problematiky nevyzbyl čas na podrobnější zmínky o krmení koní. Tuto mezeru jsme se rozhodli vyplnit nyní.

Seminář, který povede MVDr. Dominika Švehlová, se bude zabývat krmením koní a zdravotní problematikou související s výživou. Projdeme si výživu koní a související problematiku (potřeby živin, charakteristika živin, krmiva, krmná technika čili způsoby krmení, nemoci trávicího traktu i jiné nemoci související s výživou koní), a to především z veterinárního hlediska. Řekneme si "zdravé" zásady krmení koní, které jsou co nejbližší jejich fyziologickým potřebám, rozebereme i to, jak může krmení způsobit zdravotní problémy a jaké. Samozřejmě se zmíníme také o zásadách krmení koní s různými zdravotními problémy.

Program semináře:

seminář krmení koníSobota:

Dopoledne: Anatomie a funkce trávicího aparátu koní a jejich potravní zvyklosti. Odpolední blok bude věnovaný krmivům a způsobu krmení koní. Rozebereme si zdravotní problematiku trávicího aparátu (problémy se zuby, koliky, průjmy, vředy apod.), její příznaky, léčbu a prevenci.

Neděle:

Nedělní den se bude věnovat zdravotním problémům souvisejícím s výživou (svalové problémy, růstové, ortopedické, jaterní problémy, rezistence na inzulín a laminitida, kožní problémy apod.). Některé nemoci se již probíraly na jiných seminářích (především ortopedické), teď se však na ně podíváme především k hlediska krmení a výživy koní.

Zájemci o seminář se mohou informovat na stránkách www.heroutice.cz nebo přímo u pí. Perníčkové na telefonu 317 741 392 a 604 232 834 či na e-mailu: heroutice@heroutice.cz.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…