Předvánoční soustředění s portugalským trenérem Gonçalo Soaresem

7. 12. 2021 EQCH redakce Autor fotek: Archiv Equichannel

Těsně před Vánoci, v sobotu 18. prosince, se v areálu Villa Gineta rodiny Deswarte v Masečíně nedaleko Prahy bude konat další drezurní soustředění s portugalským trenérem Gonçalo Soaresem.

Gonçalo Soares je více než dvacet let profesionálním jezdcem. Od roku 2004 působil jako jezdec v Portugalské jezdecké škole – Escola Portuguesa de Arte Equestre. Ta patří spolu se Španělskou jezdeckou školou ve Vídni, Cadre Noir v Saumuru a Královskou španělskou jezdeckou školou mezi čtyři nejprestižnější jezdecké školy, které se snaží zachovat kulturu jezdeckého umění a klasickou drezuru.

Gonçalo během svého působení v portugalské jezdecké škole vystupoval na mnoha vystoupeních jak v Portugalsku, tak i v zahraničí a předváděl i ty nejtěžší cviky klasické drezury včetně prvků vysoké školy nad zemí. Kromě toho se věnoval i sportovní kariéře, závodil na mladých koních do úrovně sv. Jiří a trénoval studenty.

V loňském roce přesídlil do Polska, kde pokračuje ve sportovní přípravě koní i jezdců pro závody v drezuře až do stupně Grand Prix, pořádá semináře o práci na ruce a na dlouhých opratích. Věnuje se i přípravě pro disciplínu Working Equitation a je také trenérem polského týmu.

Jako trenér je klidný a trpělivý, velmi dobře umí rozpoznat mezery v základní práci jezdecké dvojice a najít cvičení, která ji nasměrují k rychlému zlepšení. V tréninku postupuje systematicky od jednodušších variant cviku po složitější kombinace a práci přizpůsobuje tak, aby kůň pracoval s jezdcem stále rád a ochotně. Neocenitelná je pak zvláště jeho pomoc ze země při nácviku piaffy a pasáže, kde se plně ukazují jeho zkušenosti z Portugalské jezdecké školy.

Soustředění bude probíhat formou individuálních lekcí, diváci jsou vítáni.

Místo konání: Villa Ginetta, Masečín

Odkaz na facebookovou stránku události je zde.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…