Pozvánky na víkend: za adrenalinem i vzděláním

7. 5. 2019 EQCH redakce

Jaro je v plném proudu, počasí se už zase docela umoudřilo a květen je naplněný akcemi všeho druhu. Abychom vám ulehčili orientaci v čase a prostoru a pomohli vám rozhodnout se, jak a kde prožijete nadcházející víkend, posbírali jsme pro vás v redakci pár tipů, kam vyrazit za adrenalinem či za poznáním. Je tedy libo pokochat se krásou koní plemene appaloosa anebo se necháte zavát někam úplně, ale úplně jinam?

ANIMAL TECH 2019 a Národní výstava hospodářských zvířat

Zřejmě největším tahákem tohoto víkendu bude ANIMAL TECH 2019, který se koná společně s Národní výstavou hospodářských zvířat a Národní výstavou myslivosti v Brně. Tento komplex veletrhů je největší a nejvýznamnější přehlídkou živočišné produkce v České republice. Animal Tech začíná již tuto neděli 12. května a končí 15. května, což je změna, která umožnila, aby se šampionáty hospodářských zvířat mohly konat ve všedních dnech.

Předvedeno bude v letošním roce více než 800 kusů zvířat - skotu, ovcí, koz, prasat a koní v národních šampionátech, přehlídkách a hodnoceních za účasti českých i mezinárodních porotců. Výstava se těší velké popularitě odborné i laické veřejnosti a výstavní areál v době konání akce navštíví bezmála 45 000 návštěvníků. Je tedy pravděpodobné, že nudit se na brněnském výstavišti určitě nebudete!

150 koní téměř 20 plemen, kteří se letos představí na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně, naleznete v pavilonu F, kde bude umístěno velké kolbiště s tribunami, kruhová jízdárna a stánky vystavovatelů jezdeckých potřeb.

 

XVII. Czech Championship Appaloosa Show 2019

Milujete koně, jejichž název je odvozen od řeky Palouse, která protéká americkými státy Idaho a Washington, a které vyšlechtil indiánský kmen Nez Pércé? Pokud ano, vydejte se ve dnech 10. až 12. května na XVII. Czech Championship Appaloosa Show, která se bude konat v areálu Galloway Farmy Roupov. Pořadatelem akce je Appaloosa Horse Club Czech Republic a na jejím webu naleznete všechny potřebné informace.

  • Webové stránky Appaloosa Horse Clubu Czech Republic jsou k nalezení zde.
  • Facebook pak můžete navštívit zde.

 

Horsemanship s Václavem Bořánkem

Příznivci přirozené komunikace a nenásilných metod výcviku koní mohou vyrazit na benefiční seminář, jehož lektorem je Václav Bořánek. Výtěžek akce, která se uskuteční v sobotu 11. května v pražském Toulcově dvoře, bude použit ve prospěch rozvoje zooterapie a z účasti na něm si tedy odnesete nejen vědomosti, ale dobrý pocit v srdci.

  • Seminář začíná v 9:30 hodin prezencí, od 10:00 hodin navazuje přednáška, seminář končí v 18:00 hodin, popř. později - podle toho, co účastníci a lektor vydrží :)
  • Místo konání: Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10, registrace + seminář probíhá celý den ve Velké koňské klubovně.
  • Další informace naleznete na facebookové stránce události.

 

Vozatajské soustředění s Janem Jelínkem

Jízdárna Lhota ve spolupráci s jezdeckým klubem dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Národní pony společností si vás dovolují pozvat na vozatajské soustředění s akreditovaným učitelem jízdy spřežením panem Janem Jelínkem.

Soustředění se koná 11. května od 10:00 v areálu Jízdárny Lhota. Trénink bude probíhat v lotech. V každém lotu budou maximálně dva koně.

Soustředění je určeno pro všechny výkonnostní kategorie a pro pony a koně bez omezení. Účast je možná i s koněm na oprati. Diváci vítáni.

 

Velká jarní cena

Milovníci dostihů a plnokrevných koní mohou v sobotu 11. května zamířit na závodiště v Praze. Závodiště Velká Chuchle bude hostit první z dostihů klasické Trojkoruny, 98. ročník Velké jarní ceny Pražské plynárenské.

Atraktivní položkou bude také 33. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera, v němž se představí další adepti na start v Českém Derby.

Celkem se uskuteční devět dostihů, start prvního z nich je již ve 13 hodin, areál závodiště se divákům otevře o dvě hodiny dříve. 

  • Více informací naleznete na webu pražského závodiště zde.

Jarní všestrannost Přeštěnice

Ti, které nenechává chladným královna disciplín všestrannost, mohou 11. května vyrazit za adrenalinem do areálu JK Bártův dvůr v jihočeských Přeštěnicích, kde se bude konat Jarní všestrannost.

Především krosová část bude jistě nezapomenutelným zážitkem nejen pro jezdce, ale i pro diváky. Trať je nejen náročná, ale také členitá a divácky atraktivní. Přírodní skoky pak krásu zdejší krajiny jen podtrhují. V kombinaci s výkony přihlášených koní to tedy zcela jistě bude mimořádná podívaná.

 

Něco pro chovatele

A chovatele musíme už teď upozornit na příští týden, protože se chová třídění hřebců v testačních odchovnách:

  • 15. 5. Jarní třídění chladnokrevných hřebečků v ZH Tlumačov
  • 16. 5. Třídění hřebečků - Nový Dvůr (ZH Písek)

 

Tak jaký máte program na víkend vy?

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…