Pozvánky na víkend: třicátý čtvrtý víkend osmý měsíc rok dvatisícedvanáct

22. 8. 2012 Alena Pětrošová Autor fotek: archiv EQ, Lenka Daňková, Jana Hlaváčová

Třicátý čtvrtý víkend v roce 2012, čtvrtý a poslední v osmém měsíci. Víte, že máme už 65% víkendů tohoto roku za sebou? Opravdu, už nás čeká jenom třicet šest víkendových dní do konce roku. Kolik hodin z víkendových dnů a nocí tohoto roku jste strávili na akcích, na něž Vás pravidelně upozorňujeme v našich pozvánkách? V tomto článku o celkovém počtu 930 slov je nabídka dalších sedmi příležitostí, jak počet těchto hodin navýšit!

Finále seriálu Zlatá podkova v Humpolci

1Ve dnech 24.-26. srpna se v jezdeckém areálu Školního statku v Humpolci koná vrchol 47. ročníku soutěží ve všestrannosti a spřežení, a sice finále seriálu Zlaté podkovy. Finálového závodu, pro který bylo nutné splnit během kvalifikačních kol probíhajících po celé republice (jedno kolo se jelo i na Slovensku) daná kritéria, se zúčastní 94 koní v sedlových a 24 koní ve vozatajských kategoriích.

Program závodů je klasicky třídenní: v pátek od 8:00 hodin proběhnou drezurní zkoušky, v sobotu od 8:00 přijde na řadu asi divácky nejatraktivnější část – terénní zkouška všestrannosti. Adrenalin v krvi zůstane i v sobotu odpoledne, kdy je od 15:00 hodin naplánován vozatajský maraton. V neděli od 9:00 a od 14:00 hodin se bude v parkurovém skákání rozhodovat o vítězi sedlové části závodů, od 12:00 hodin potom proběhne bitva o stupně vítězů v parkuru vozatajském.

Organizátoři finále Zlaté podkovy připravili pro návštěvníky kromě závodů samotných i velmi pestrý doprovodný program. K vidění bude ukázka chladnokrevných koní v ovladatelnosti s kládou, přehlídka výkonných koní plemene Český teplokrevník, oceněni budou vítězové anket Zlatý kůň a nové kategorie Zlaté děvče, na řadu přijde i vyhodnocení chovatelské soutěže KMK. Z „nekoňských“ podívaných se můžete těšit na ukázku lam, koncert dechové hudby, vystoupení mažoretek, slavnostní průvod městem nebo na sobotní večerní country zábavu.

Bližší informace o finále Zlaté podkovy najdete v tomto článku.

Oficiální web seriálu závodů Zlaté Podkovy.

Finále SČDP, Mistrovství severočeské oblasti a VII. kvalifikační kolo ČDP Vrchovany – Obrok

2Areál ve Vrchovanech hostí 25.-26. srpna drezurní závody, v jejichž rámci se odehraje několik důležitých soutěží. Bude to Mistrovství severočeské oblasti v drezuře v kategoriích pony, děti (stupeň Z), junioři a mladí jezdci (stupeň L) a senioři (stupeň S); VII. kvalifikační kolo Českého drezurního poháru (stupně L-T) a také finálové kolo Severočeského drezurního poháru, kdy budou v neděli po ukončení každé kategorie vyhlášeny celkové výsledky SČDP 2012. V sobotu proběhne v „hlavním závodním čase“ kromě klasických drezurních soutěží také soutěž paradrezurní.

Závodit se po oba víkendové dny začíná již v 8:00 hodin.

Oficiální web Českého drezurního poháru: http://www.ceskydrezurnipohar.cz

Oficiální web seriálu Severočeský drezurní pohár: http://www.severoceska-drezura.cz/

1. národní šampionát mini koní

3V sobotu 25. srpna proběhne v kryté hale v areálu Opřetického dvora 1. národní šampionát mini koní, pořádaný Klubem chovatelů miniaturních koní. Koně do maximální výšky do 38 palců (tj. zhruba 97 centimetrů) přijeli posuzovat Alison a Stephen Johnston, chovatelé a rozhodčím mini koní z Velké Británie.

K vidění bude předvedení koní v třídách junior, amatér, open color, appaloosa, což je třída vypsaná pro koně tohoto specifického zbarvení, a dále v otevřené třídě. Předvedeny mohou být i kolekce potomků po jednom otci nebo z jedné matky. Jistě zajímavou podívanou bude třída Liberty, kde jsou koně předváděni v pohybu ve volnosti na hudbu a hodnotí se nejenom mechanika pohybu koně, ale i jeho poslušnost vůči předvádějícímu, vhodnost hudby k pohybu koně a způsob opětovného odchycení koně předvádějícím.

Atraktivní jsou dále i pracovní třídy, jako je obstacle, kde je kůň předváděn na ruce v kurzu podobném trailu, classic driving, ukazující koně zapřažené v dvoukolovém vozíku, nebo jumping, kde koně na ruce překonávají překážky podobné parkurovým – začíná se na výšce 50 cm (resp. 60 cm, podle výškové kategorie koníků) a po každém čistém kole se překážky zvyšují.

Výstava začne v 9:30 hodin, na venkovním kolbišti se budou odehrávat navíc jezdecké hobby závody.

Oficiální web Klubu chovatelů minihorse: http://www.clubminihorses.cz/

3Dvakrát horsemanship po Moravsku

Příznivci přirozené komunikace s koňmi mají možnost se na východním konci naší republiky o víkendu zúčastnit hned dvou zajímavých seminářů zaměřených tímto směrem. Bude to jednak kurz nazvaný True Natural Horsemanship, odehrávající se 25.-26. srpna na Prosper Ranchi v Čeladné pod vedením Milana Kováře, a druhak ve stejném termínu Víkend s Honzou Bláhou, tentokrát v Otradicích u Náměště nad Oslavou. Oba horsemani se ve svých kurzech zaměří jak na práci s koněm ze země, tak i na práci ze sedla.

Webové stránky Honzy Bláhy: www.honzablaha.cz

Webové stránky Milana Kováře: www.milankovar.cz

Dostihové dny v Mostě a Praze-Velké Chuchli

5V průběhu posledního srpnového víkendu se můžeme těšit hned na dva dostihové dny. V sobotu 25. srpna ožije Hipodrom Most již počtvrté v tomto roce dostihovým životem. Na programu je osm dostihů, z toho šest rovinových IV.-I. kategorie a dva steeplechase přes živé ploty IV. a II. kategorie. Vrcholem dne bude Velká cena Ústeckého kraje, rovinový dostih první kategorie na 1800 metrů pro tříleté a starší koně. Zároveň s dostihy se budou na hipodromu konat farmářské trhy. Dostihový den začíná v 13:00 hodin.

Informace o programu v Mostě v tomto odkazu.

V neděli 26. srpna se „dostihový provoz“ přesune do Prahy na závodiště ve Velké Chuchli. Stejně jako v Mostě i zde uvidíme celkem osm dostihů (IV. – I. kategorie). Kromě Ceny Elektrizace železnic Praha, což je dostih přes proutěné překážky, se bude jednat o dostihy rovinové. Den vyvrcholí závěrečným a zároveň nejdelším dostihem Klasické trojkoruny pro nejlepší tříleté vytrvalce, 67. St. Leger na vzdálenost 2800 metrů, letos s rekordním počtem 16 účastníků. První dostih startuje ve 14:00 hodin, k vidění bude bohatý doprovodný program. Celý dostihový den probíhá pod záštitou MČ Praha 5 a jejího starosty MUDr. Radka Klímy.

Dostihové závodiště Praha Velká Chuchle: www.velka-chuchle.cz

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…