Pozvánky na víkend plný oslav a soubojů

30. 6. 2009 Lucie Hladová

První červencový víkend tentokrát patří soubojům a slavnostem. Souboj proběhne nejen na bitevním poli u Hradce Králové, ale také v Pardubicích v rámci Mistrovství ČR ve vytrvalostním ježdení. Oslavovat se budou především chladnokrevníci v Tlumačově, Třešti u Jihlavy a také v Hunčicích na Plzeňsku. Nejen chovatelských akcí je v našem kalendáři akcí dost. Kde je ta vaše?

Mistrovské mezinárodní Pardubice ve znamení vytrvalostifoto: Vladimíra Šebková

Mistrovství České republiky ve vytrvalostním ježdění, český šampionát juniorů a mladých jezdců se uskuteční v rámci mezinárodních závodů poprvé v Pardubicích. Závodit se bude na trasách v délece od 30 až po 160 kilometrů ve dnech 2. - 4. července, a to za plného "provozu" města i na jeho frekventovaných částech.

Objeví se závodníci ze Švédska, Polska, Slovenska, Německa, Rakouska, ale také z Maďarska. Celkem se očekává 80 až 90 zúčastněných koní.

Hlavní závod je naplánován na v pátek 3. července. O den později, v sobotu 4. července se uskuteční slavnostní vyhlášení a výstava koní plemene achal - teké.

Podrobnější informace naleznete v našem článku http://www.equichannel.cz/zavodiste-hosti-novinku .

Equichannel bude přímo na trati závodu a přinese vám snímky i reportáž.
Na místě také natáčí HorseTV, a to poslední ze střípků do prázdninového magazínu Království za koně.

Výstava chovatelů Moravy a Slezska v ZH Tlumačov

Chovaté Moravy a Slezska se sejdou v sobotu 4. a neděli 5. července v Tlumačově, a to díky státnímu podniku Hřebčinec Tlumačov ve spolupráci se Svazem chovatelů Moravy a Slezska a Asociací svazů chovatelů koní České republiky. Letos společně uspořádají již 4. ročník Výstavy chovatelů Moravy a Slezska.

„ZH Tlumačov tímto usiluje o novou tradici, která by historicky navázala na slavné Jezdecké a chovatelské dny v Tlumačově, pořádané ZH Tlumačov po několik desetiletí. První se uskutečnil v roce 1928. Od povodní v roce 1997 již nebylo možné na závodišti "Bahňák" tyto chovatelské dny pořádat," prozradil MVDr. Antonín Černocký, ředitel ZH Tlumačov. Předchozí tři ročníky Výstavy koní chovatelů Moravy a Slezska měly velký ohlas jak u odborné, tak i laické veřejnosti. „Cílem je uspokojit nejen chovatele, ale i další příznivce a milovníky koní, které jistě uchvátí pohled na krásná a ušlechtilá zvířata a jejich umění. Důležité bude počasí, protože to je 80 a víc procent úspěchu," odůvodnil MVDr. A. Černocký.

Program chovatelské přehlídky v Tlumačově je rozdělen na dva dny. V sobotu 4. července 2009 od 10.00 hod. budou koně předvedeni a posouzeni odbornými komisemi s příslušným vyhodnocením. Předpokládá se účast více jak 100 koní deseti plemen. O den později, v neděli 5. července opět v 10.00 hod., proběhne slavnostní zahájení. V dalším programu předvedou chovatelé se svými koňmi rozličné jezdecké ukázky, které jistě zaujmou všechny přítomné.

Web hřebčince: http://www.hrebcinectlumacov.wz.cz/

Den chladnokrevných koní v Třešti u Jihlavychldr

Svaz chovatelů českomoravského belgického koně a Stáj Drastich Třešť pořádají v sobotu 4. července 2009 v Třešti u Jihlavy „Den chladnokrevných koní". Na travnatém kolbišti u pana Jiřího Drasticha změří své síly a dovednosti kočí se svými spřeženími nejen z blízkého okolí. Rozhodování soutěží bude probíhat dle pravidel Formanské jízdy.

Předběžný časový harmonogram počítá s prezentací a technickou podporou v 9 hodin, od 10 hodin se slalomem s kládou. Ve 12:30 proběhne slavnostní nástup, dále bude následovat chovatelská ukázka a ve 13. hodin se zahájí soutěže.

Soutěžit se bude dvoukolově ve vozatajském parkuru a dále v těžkém tahu.

 

Chovatelský den chladnokrevných koní

Další den chladnokrevných koní proběhne taktéž v sobotu 4. července, ovšem v Hunčicích v orkese Plzeň - sever. Začátek je naplánován na 10. hodinu.

Na programu bude nejen chovatelské předvedení koní, ale také formanská jízda, ovladatelnost v kládě a těžký tah. Chybět nebude ani doprovodný program, jako kupříkladu ukázky sklizně pícnin pomocí chladnokrevných koní, výstava zemědělských strojů tažených koňmi, vození dětí na koních a netradiční spřežení.

143. výročí bitvy u Hradce KrálovéFoto: Michaela Budíková (M.Wecker) http://www.weckerwelt.estranky.cz/

Severozápadně od Hradce Králové, na vyvýšenině Chlum, byla 3. července 1866 svedena prusko-rakouská bitva. Každoročně ve výroční dny bitvy se v prostoru památkové zóny konají bitevní ukázky, pietní a vzpomínkové akce. Letos slavosti 143. výročí bitvy u Hradce Králové připadly na 3. až 5. července.

Program je připraven na pátek od 10. hodin, kdy vše odstartuje pochod historických jednotek z bojiště Chlum do Hradce Králové. Bitevní scéna proběhne v sobotu od 14. hodin. Jedná se o dynamickou bitevní ukázku části prusko-rakouské bitvy. Koně, kanóny, pyrotechnika - to vše bude k vidění. Bitevní scény se zúčastní na 400 uniformovaných vojáků (z toho cca 100 zahraničních), historické kanóny a oddíly jezdců na koních. Vstupné vyjde na 80 korun. Podrobný program naleznete na stránkách pořadatele.

WWW stránky pořdatele:http://garda.mhk.cz/index_fr.php?page=f_chlum.php/

Další zajímavé akce (nejen) na tento víkend naleznete v našem Kalendáři akcí.

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…