Pozvánky na víkend – nové info Brno, Slatiňany

24. 6. 2009 Lucie Hladová

Tento víkend si chovatelé a obdivovatelé koňské krásy si přijdou skutečně na své. Ve Slatiňanech proběhne Jezdecký den, v Brně bude představena nová souprava na přepravu zvířat, jediná svého druhu v Evropské Unii, chladnokrevníci bojují o další body na ME a my pro vás máme k tomu všemu nové, podrobné a doplňující informace. Račte dále.

Na černé a bílé perly do Slatiňanstarokladrubský vraník

Národní památka chovaná ve dvou barevných verzích, má svou domovinu v Kladrubech a ve Slatiňanech, kde je chovaná černá varianta. Tuto sobotu 27. se uskuteční právě ve Slatiňanech Jezdecký den, kdy bude možnost nahlédnout pod pokličku tohoto chovu, o kterém si více přečtete zde v článku http://www.equichannel.cz/cerne-a-bile-perly.

V rámci programu, který začíná ve 13 hodin, budou předvedeni plemenní hřebci, klisny s hříbaty a samořzejmě nejrůznější druhy zápřeží, v nichž se představí např. i mistr republiky ve dvojspřeží, Jiří Nesvačil jun.

V ukázce barokního ježdění uvidíme pana Pavla Macka, několikanásobného mistra republiky v military, který vystoupí se svou filmovou hvězdou, plemenným hřebcem Sacramoso Basia I. (Možná jste ani nevěděli, že Sacramoso hrál v americkém filmu z roku 2001 - Příběh rytíře.)
Společnou ukázku by letos měli mít zástupci Městských policií Pardubice, Praha a Ostrava, kteří divákům předvedou ukázky výcviku policejních starokladrubských koní a dost možná dojde i na parkurové klání měst ;o)

Do dávných časů nás přenesou ukázky jízdy v dámských sedlech a čtverylky. Zajímavá bude zcela jistě i ukázka vystoupení hostů - zástupců Svazu českomoravského belgika a dalších hostů z Tavíkovic.

Jak jsme vás již informovali v článku „Úspěšně odchovaná dvojčata ve Slatiňanech", mají Slatiňany čerstvá tmavá dvojčata, a tak samozřejmě v rámci jezdeckého dne proběhnou i jejich křtiny. Provede je přímo a osobně hejtman Pardubického kraje, pan Radko Martínek, spolu se svým náměstkem panem Janem Tichým.

Dalším vzácným hostem celého dne bude Doc. Jaromír Oulehla s chotí, mnohaletý ředitel Vídeňské španělské školy a hřebčína Píber.

Zcela podrobný program bude k dispozici až na místě, neboť si pro vás slatiňanští chtějí nechat i nějaké to překvapení. Neváhejte tedy a vyražte strávit nabitý den do příjemného prostředí slatiňanského parku. Zpřístupněny budou smaozřejmě i prostory hřebčína. Vstupné pro děti vyjde na 50 korun, pro dospělé na 80 korun.

WWW NH Kladruby: www.nhkladruby.cz

PROPET - Když máme rádi zvířatapropet

Již od čtvrtka 25. do neděle 28. června proběhne v areálu brněnského výstaviště, který se promění na jednu velikou farmu i zoologickou zahradu zároveň, Národní výstava zvířat a zemědělské techniky, mezinárodní výstava chovatelských a jezdeckých potřeb PROPET, mezinárodní výstava psů INTERCANIS a mezinárodní výstava koček INTERFELIS.

Program akce a seminářů jsme vám přinesli již koncem května v článku http://www.equichannel.cz/v-hlavni-roli-budou-zvirata

! POZOR !
Broňa Šup představí na veletrhu novou soupravu (auto a přívěs) na přepravu živých zvířat, která je jediná svého druhu ve své kategorii EU!
Vůz bude slavnostně odhalen ve čtvrtek 25. 6. 2009 v 11:00 hod. - volná plocha A, stánek 008A. Zároveň proběhne tisková konference.

Propet nabídne nejen westernový ranč, ale také samotnou výstavu koní pod záštitou Asociace svazů chovatelů koní, tak, jak je v Brně dobrou tradicí. Čekejte tedy chovatelské ukázky nejrůznějších plemen a řadu doprovodných seminářů:

Pátek 26.6.
14.45 - Pojištění koní a rizik s nimi spojených (ZFP Makléř)
15.15 - Jak se chránit před úrazem - bezpečnostní jezdecké vybavení (zajišťuje JP Obluk)
15.30 - Kůň versus člověk z hlediska fyzioterapie (Česká hiporehabilitační společnost)
Od 16 hodin ukázka v aréně.

Neděle 28.6.
10.00 - Úpravy kopyt trimováním (ACHBK)
10.45 - přednáška Kůň versus člověk z hlediska fyzioterapie (Česká hiporehabilitační společnost)
11.30 - Pojištění koní a rizik s nimi spojených (ZFP Makléř)
12.00 - Jak se chránit před úrazem - bezpečnostní jezdecké vybavení (JP Obluk)

Semináře na volné ploše:
25.6. - 28.6. vždy ve 14.00 hodin - Nová dimenze variabilní přepravy zvířat - ŠUP

Kompletní program: http://www.bvv.cz/i2000/Akce/b-pet.nsf/WWWAllPDocsID/IEXP-7RZB76?OpenDocument&NAV=1

Pro děti bude připravena jízda na ponících či jízda na malých traktůrcích John Deere.

Pegasova stezka pro dětiplakat

Tuto sobotu se v rámci celodenních parkurových závodů připravuje v západočeském JK Pegas v Děpoltovicích také slavnostní otevření Pegasovy stezky. Stezka je projekt, realizovaný za finanční podpory Karlovarského kraje, který se určitě může stát inspirací i ostatním klubům.

Připraven je celodenní program pro děti i dospělé - od 9 hod. začínají jezdecké závody a v 10 hodin mj. zábavný program pro děti s klaunem Legráček a Bumbáček na téma kůň.

Další podrobnosti o programu naleznete v naší pozvánce:

http://www.equichannel.cz/pegasova-stezka-pro-deti

 

JandourekLetní cena v Martinicích

/K.Náv./ Od pátku 26. do neděle 28. června budou jezdci soutěžit v parkurech stupně Z až ST**. Páteční den je spíše zahajovací, sobotní den vrcholí soutěží S**, která je zároveň kvalifikací do jednoho z martinických seriálů - Wienerberger Jump Tour Porotherm 2009. Seriál po třech kolech vyvrcholí začátkem října, po prvním kole je ve vedení Ludvík Jandourek. V neděli bude jako třešnička na dortu Letní cena společnosti SAM, kdy se jezdci utkají na parkuru ST**, soutěž se dle rozpisu jede dvoukolová, při stejném součtu trestných bodů z obou kol bude následovat jedno rozeskakování na čas. Jezdci na dalších místech se umístí dle času z druhého kola.

Na trasy parkuru se můžete těšit od Zdeňka Krpely, realizační tým opět zajistí startovní a výsledkové listiny na svůj web pokud možno online. Pokud se nerozhodnete do Martinic přímo zajet, máte tedy možnost sledovat

WWW stránky: www.csi-martinice.cz

finále v KlokočověChladnokrevníci plní kvalifikaci na ME

Mistrovství Evropy v chladnokrevném sportu je za dveřmi a kvalifikace stále probíhají. Další je naplánována na tuto sobotu do Hluboké nad Vltavou, kde se stane součástí národních mysliveckých slavností. Zájemci o chladnokrevné koně tedy mohou vzít celou rodinu, pro níž je připraven program plný sokolníků, myslivecké kynologie, ukázek hlasů divé zvěře, ve 13 hodin začne také národní soutěž ve vábění jelenů..

Chladnokrevní koně pojedou na Hluboké v pořadí již 3. kvalifikační kolo a podle posledních zpráv jej nevynechají ani matadoři z Moravy ;o), kteří na akci pojedou takřka celý den. Pokud se tedy na Hlubokou vypravíte, budete mít nač se dívat :o)

POZOR - AKCE JE PŘEDBĚŽNĚ PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ ODVOLÁNA, konečné rozhodnutí padne ve čtvrtek.

Pozvánku na akci si můžete stáhnout zde: http://www.aschk.cz/dokumenty/nmsohrada2009.pdf

ponySpeciální výstava chladnokrevných koní - Šampion Orlických hor

proběhne také tuto sobotu, a to tradičně v Pěčíně v Orlických horách (RK). Jde o speciální výstavu chladnokrevných koní a pony, kterou každoročně pořádá občanské sdružení Centrum rozvoje chovu slezského norika Hradčany. Podle počtu přihlášených koní půjde letos spíše o komorní záležitost pro radost chovatelům, začátek výstavy je v 10 hodin.

V rámci dne budou zúčastnění koně předvedeni a veřejně zhodnoceni.

Z předchozích ročníků: Speciální výstava ušlechtilých koní - Šampion Orlických hor 2008

Další zajímavé akce (nejen) na tento víkend naleznete v našem Kalendáři akcí.

Už jste si určitě zvykli, že vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté. Jak tedy se dostat do pozvánek na víkend? Zadejte svou akci do našeho Kalendáře (odkaz vpravo), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). O kom nevíme, o tom nenapíšeme :o) PS: A kdo si z Kalendáře dělá strohý odkazovník na svůj web, ten redakci opravdu nezaujme.

 

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…