Pozvánky na víkend - Klání na vysoké úrovni

4. 5. 2010 Lucie Hladová

Sezóna se rozjíždí na plné obrátky, a to ve všech disciplínách. Spřežení nabízí Memoriál Viléma Zuvače v Semicích, parkur respektive Český skokový pohár již druhé kolo, a to v krásném Brně. Chladnokrevníci si jistě užijí na Kamienské Podkově a méně tradiční disciplíny, jako je například poslední dobou velmi rozmáhající se jízdní lukostřelba, se objeví ve Slaném. Kam vyrazíte Vy?

Jarní závody spřežení - Memoriál Viléma Zuvače

kvalifikační kolo ZP, mistrovství středočeské oblasti ČJF A/4 a kvalifikační kolo Středoevropského poháru spřežení - CEDC

Sotva před dvěma týdny skončily závody spřežení v Kladrubech n. L. a už se na nás hrne další vlna adrenalinu. Letos poosmé připravili pro příznivce kočárového sportu na kolbišti Pod Hůrou v Semicích, nedaleko Lysé nad Labem, na druhý květnový víkend skvělou podívanou. V průběhu prodlouženého víkendu, tedy už od pátku 7.5. až do neděle 9.5. bude zdejší závodiště patřit jen a pouze kočárům. Účastníci se tu představí v kompletní soutěži, která rozdělí jednotlivé disciplíny do tří dnů.

Semické jezírko je pověstnéV pátek 7. května od 9,00 hod. se v první disciplíně - drezuře, představí na čtyřicet jezdců se svými koňskými partnery v několika kategoriích. Poprvé ovšem zdejší závody dostanou, díky novince v podobě Středoevropského poháru spřežení (zkratka CEDC), také mezinárodní příchuť. Diváci tak už v pátek uvidí variabilnější drezury, než je obvyklé - jednotlivé kategorie, navíc v závislosti na soutěži do níž se přihlásili, absolvují totiž rozličné drezurní úlohy.

Sobota, tedy druhý soutěžní den, tradičně patří nejtěžší a zároveň divácky nejatraktivnější části - maratonu. Začátek je naplánován na 10,00 hod. Finále se uskuteční v neděli, kdy se ve vozatajském parkuru na startu objeví první závodník v 11,00 hod.

Chcete-li se přijet do Semic podívat, je dobré mít přehled o tom, co vás čeká. Tedy vstupné na těchto závodech činí 70 korun, na parkovné si připravte rovných 10 korun. Občerstvení pořadatel zajistil v podobě domácí zabíjačky. Pro malé neposedy je připraven skákací hrad, jízda na pony či doprovodný program v podobě rybářských závodů.

KAMIENSKÁ PODKOVAKamienská Podkova

Již 6. ročník Kamienské Podkovy se uskuteční 8. května v Kamienke Dubné. Začátek této chladnokrevné akce je naplánován na 10. hodinu.

Na programu budou nejen silové soutěže chladnokrevných pár, ale také soutěže pro diváky!

Jste srdečně zváni na kamienskou srandu. Účast na Facebooku potrvdilo téměř 200 lidí.

WWW: http://www.facebook.com/event.php?eid=112366712117206

Kontrolní den hřebečků v Proseči pod Křemešníkem

Zítra ve čtvrtek(!) 6. května proběhne v testační odchovně v Proseči pod Křemešníkem kontrolní den hřebečků. Odpoledne školení posuzovatelů plemene ČMBK. V pátek 7. května pokračuje školení posuzovatelů Norika, SN a od 12.00 hod. svod klisen. Jako pokaždé je připraveno prvotřídní občerstvení a příjemná obsluha. Takže, pokud nejste abnormálně pracovně vytíženi a máte opravdovou slabost pro chladnokrevníky, neváhejte a přijeďte se podívat.

Falton Velká cena Brna 2010 - CSN

Barbora TomanováTJ Moravan Brno a Jezdecká škola Smékal pořádá o víkendu 8. - 9. května skokové závody „Falton Velká cena Brna 2010 - CSN", tedy 2. kolo Českého skokového poháru 2010, IX. ročník, a to pod záštitou magistrátu města Brna.

Sobotu odstartuje v 10. hodin první soutěž st. "L**" - Cena firmy Kentaur, následovat bude „S**" - Cena firmy Arcus Engineering Czech, spol.s r.o. a „ST** - Cena firmy Fresta, s.r.o.

V neděli je první start naplánován o půl hodiny dříve, tedy v 9:30 a to soutěží st. „L**" - Cena Ekologické projekty. Všechny tyto soutěže jsou zařazeny do Dance and Jump Czech Junior Cupu, ve kterém zatím drží prvenství B. Tomanová. Druhou nedělní soutěží je Cena firmy Bioveta, a.s. - stupňovaná obtížnost se žolíkem do 135 cm s celkovou dotací 20 000 korun. Chybět nebude ani tradiční programová vložka. Cena firmy Casper Conzulting, a.s. Ukázka kombinované soutěže stupňované obtížnosti do 130 cm na koni (7 překážek) a jízdy v autě (5 překážek) s vyhodnocením vítěze podle tabulky C (čl.239). Zúčastnit se ji mohou jezdci s řidičským průkazem startující v některé ze soutěží VC Brna. Poslední soutěží je tradičně velké finále - Falton Velká cena Brna. Parkur st. „T**" jednokolová soutěž s celkovou dotací 90 000 korun. Počet dvojic postupujících do finále bude určen po prezentaci. Hlavní rozhodčí může upravit startovní pořadí ve finále tak, aby jezdci startující na dvou koních měli dostatek času na přípravu druhého koně.

Velkou cenu Prahy - 1. kolo ČSP obhájil Ludvík Jandourek, kdo zaboduje v Brně?

WWW: http://www.ceskyskokovypohar.cz/

Husitské městské slavnosti ve Slaném

lukostřelecká show Sándora VargyOd čtvrtka 6. května do neděle 9. května proběhne v královském městě Slaném již 12. ročník Husitských slavností, letos tématicky zaměřený na historii napoleonských válek na území Čech. Celkem se akce zúčastní 52 koní a 50 jezdců.

V sobotu se uskuteční v 10 hodin husitský průvod, který do půl hodiny dorazí na náměstí s proslovy starosty a Jana Roháče z Dubé. Ve 14. hodin bude zahájen jezdecký program a to nástupem ruské armády, kdy se představí Inspekce - Štvanci. Následovat bude kozácké jezdecké umění, jízdní lukostřelecká show, v 16 hodin Buzkaši - typická jízdní hra kozáckého vojska. Dále rytířské klání pro málé i velké, střelecká ukázka a poté se seřadí průvod na pochod ke hřbitovu. Pobaví i žonglér Vojta Vrtek a další. Chybět nebude ani mnoho koncertů např. Bratři Erbenové a další. Zkrátka a dobře zábavy bude mnoho. Vše zakončí velký ohňostroj.

Tipů kam vyrazit nejen na tento víkend najdete v našem kalendáři mnoho...

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Nazařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…