Pozvánky na víkend - Když vládne chov koní

30. 8. 2010 EQCH redakce Autor fotek: uvedení autoři

Ještě pořád nevěříte, že už je tu září? Věřte nevěřte, je to tak. Neklamnou známkou chýlícího se závěru letošní jezdecké sezóny je výstava v Pardubicích, mezinárodní šampionát arabských plnokrevníků v Praze, finále KMK ve skocích, či rozlučkové hobby závody v distančním ježdění. Zkrátka i tomto víkendu si každý najde to své ....

kmkFinále přehlídky tříletých klisen plemene ČT a finále KMK skoky, Ptýrov u Mnichova Hradiště

JK Ptýrov Vás srdečně zve na další významné závody, které pořádá tento jezdecký areál - vrchol chovatelské sezony - Finále Kritéria mladých koní a přehlídky tříletých klisen českého teplokrevníka.

Podrobné informace naleznete na www.farmaptyrov.cz v aktualitách a v naší pozvánce Finále KMK skoky a finále přehlídky tříletých klisen ČT

 

Parkurové závody ve Zduchovicích

Jezdecký areál Zduchovice zve všechny jezdce na předposlední závody před ukončením sezóny. Na pátek 3. 9. od 14:00 je připraven Hobby Cup a na sobotu a neděli 4.-5. 9. je na programu finále Fitmin junior channel star a otevřené soutěže pro koně a jezdce bez omezení, kde bude rozděleno téměř 200.000 Kč vč. finálových cen.

Více informací jsme již přinesli v této samostatné pozvánce: Jezdecké závody 3. - 5. 9. ve Zduchovicích

Český a Mezinárodní šampionát arabských koní

4. a 5. září od 10 hodin proběhne v hale na Císařském ostrově IX. Národní šampionát arabských koní a premiérově i Mezinárodní šampionát-Prague Intercup.

šampionát arabských koníSobotní program začne českým šampionátem, v jehož porotě již potřetí zasedne Její královská výsost Princezna Alia Al Hussein Al Saleh z Jordánska, dále to bude Claudia Darius z Německa a Jerzy Bialobok z Polska. Přihlášeno je 36 koní, což slibuje kvalitní podívanou. Po vyhlášení českých šampiónů naváže v 16 hodin zahájení Prague Intercupu posuzováním klisen ročních až tříletých a ročních hřebečků. Porotu tvoří Christiane Chazel z Francie, Ann Nordén ze Švédska , Francesco Satoro z Itálie a Peter Gamlin z Velké Británie.

V neděli opět od 10 hodin bude pokračovat Prague Intercup, do kterého je přihlášeno 81 (!) koní z 11 zemí. Vrcholem programu bude vyhlášení mezinárodních šampiónů a také vyhodnocení speciálních kategorií - Kůň s nejvyšším bodovým ohodnocením, Nejlepší český kůň a Nejlepší kůň egyptské krve. Předpokládaný konec je v 17.15. O přestávkách budete moci zhlédnout zajímavý doprovodný program, ale hlavně na vlastní oči spatříte kvalitní koně z evropských chovů a také Spojených arabských emirátů a Saudské Arábie.

Přijďte tedy i vy podpořit české koně a buďte u historicky prvního Mezinárodního šampionátu plnokrevných arabských koní!

Vstupné
  • Jednodenní - dospělý -130 Kč
  • Dvoudenní - dospělý -200 Kč
  • Jednodenní - děti do 12 let - 60 Kč
  • Dvoudenní - děti do 12 let - 100 Kč
  • Handicapovaní občané a děti do 12 let zdarma
  • Katalog - 150 Kč

Setkání chovatelů a přátel koní

Ilustrační fotoStanice plemenných hřebců - HAMRY "U Javora" ve spolupráci se svazem ČMBK, zve na nedělní setkání chovatelů a přátel koní. Akce se uskuteční již tuto neděli 5. září od 10,00 hod. Nejprve bude program v Hamrech u Hlinska slavnostně zahájen, následovat bude sportovní zápolení nejprve chladnokrevných a pak také teplokrevných a malých plemen koní.

Na účastníky z řad chladnokrevníků je připraven slalom s kládou, vozatajský parkur a také vozatajské dostihy. Pro ty jezdce, kteří zapřahají malá a teplokrevná plemena, si pořadatel připravil slalom, vozatajský parkur a parkurovou jízdu.

Prezentace účastníků proběhne mezi 9. a 9.30 hodinou. A nebojte se, dopolední i odpolední program se koná za každého počasí. Zajištěno je výborné občerstvení i dostatek prostoru k parkování.

WWW: cmbtravnicek.estranky.cz

5. ročník Paseckého distančního dostihu a Mistrovství jihočeské oblasti ve vytrvalosti


JK Paseky srdečně zve všechny vytrvalostní jezdce i jejich týmy a samozřejmě také diváky na 5. ročník oblíbeného Paseckého distančního dostihu, který se pojede v sobotu 4. září v Pasekách u Horní Stropnice, okres České Budějovice, a jehož součástí je i mistrovství jihočeské oblasti ve vytrvalostním ježdění.

Distanční dostihy

Na účastníky čekají tratě dlouhé 25-30 kilometrů v soutěžích obtížnosti Z, L a S. Absolvovat můžete rovněž hobby distanční dostih na 30 km. První závodníci na nejtěžší sobotní trasu (st. obtížnosti S) vyrazí už v 7,30 hod., další soutěže pak v hodinových intervalech. Poslední soutěžící budou jezdci v hobby distančním dostihu, ti odstartují v 10,30 hod.

(Více k tomuto závodu jsme přinesli v článku Pasecký distanční dostih se konat bude!)

Hobby distanční dostih ze Sloupu v Čechách na Bezděz

JK Minifarma Sloup pořádá v sobotu 4. září hobby distanční dostih, jehož variabilní trasa povede účastníky ze Sloupu v Čechách na hrad Bezděz. Přesná trasa není značená, jede se pouze podle mapy. Záleží tedy na volbě cesty každého jezdce, zda ujede 45 nebo až 52 km.

Start bude umožněn pouze koním starším pěti let, jezdci mladší 15ti let musí do závodu nastoupit s doprovodem. První starty z areálu Minifarmy Sloup jsou naplánovány na sobotu 8 hod. ráno, a to po povinné veterinární vstupní prohlídce koní. Dojezdy do cíle na Bezdězu nejlepších jezdců a jejich svěřenců se dají očekávat téhož dne po poledni. Startovné činí 300 korun.

Království tradic - hlavní motiv výstavyVýstava Koně v akci, letos s podtitulem Království tradic, Pardubice

V termínu od 3. do 5. září na dostihovém závodišti v Pardubicích proběhne již 12. ročník výstavy koní. Jejím hlavním záměrem je představení současného chovu koní v České republice a všech s ním souvisejících aktivit, s připomenutím jeho tradičních základů.

Více o akci samotné, stejně tak on-line zpravodajství o dění na závodišti přineseme v samostatných článcích.

Blíží se výstava koně v akci

Samozřejmě ani dnes jsme nevyčerpali celý termínový kalendář, spíše vás upozorňujeme na akce, které zaujaly nás, či se na nich budeme vyskytovat.

Tipů, kam vyrazit nejen na tento víkend, najdete ale jistě i sami v našem kalendáři mnoho...

 

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…