Pozvánky na víkend - plný historie i sportu

2. 9. 2010 EQCH redakce

Druhý zářijový víkend nabídne velmi pestrý program. V Hořovicích se sejdou příznivci parkuru, v Táboře a Radotíně příznivci historie, tedy rytířů, kejklířů tanečnic a dalších radostí. Už víte kam vyrazit na víkend? Zkuste naše tipy...

plakátKaskadérská show aneb Ať žijí rytíři rok poté - zábavné odpoledne pro celou rodinu

Srdečně vás zveme do krásného prostředí Říčních lázní v Praze Radotíně, kde v sobotu 11. září proběhne kaskadérská show na koních. Jelikož jsme se podíleli na nateční filmu Ať žijí rytíři, je scénář této akce s filmem propojen.

A na co se můžete těšit? Na rytířský turnaj od Albrechta z Krvenos s velmi vtipným scénářem, uvidíte práci kaskadérů a jejich koní, džigitovku, královskou drezurní ukázku, ohňovou show na koních, a ve finále se budete moci sami přesvědčit, jak se natáčela jedna zajímavá scéna ve filmu.

Dále se na Vás budou těšit herci ze seriálu Ať žijí rytíři, kteří společně s vámi pokřtí stejnojmennou knihu, připraveny jsou soutěže pro děti i dospělé, jízda na koni a mnoho dalšího.

Večer pak celou akci uzavřeme živou hudbou, a to bigbítem v podání Radotínské kapely Dyk je to jedno.

 

Ludvík Jandourek s Carsio Karsit vyhrál loni i bez podkovy!Český skokový pohár: VC Jemčiny - Hořovice

Jelikož plánované CSIO bylo zrušeno, volného termínu, tedy tohoto víkendu 10. až 12. září využil JK Jemčina (JS Opatrný Hořovice) pro uskutečnění VC Jemčiny - Hořovic. Český skokový pohár jde tak pomalu ale jistě do finále, jelikož VC Jemčiny představuje 10. kolo ČSP.

Zatím se na špici po 9. kole ČSP DRŽÍ Petra Charvátová a na špici Dance and Jump Junior Czech Cupu Barbora Tomanová.

Pátek 10. září bude v Hořovicích zahájeno v 9. hodin soutěží stupně Z a skákat se bude v ten den až do stupně S*, celkem se tedy pojedou 4 soutěže. Sobota nabídne celkem tři soutěže a L**, S** a ST** a neděle L**, S** a T* - tedy VC Jemčiny - Hořovic včetně show programu. Zatím je přihlášeno více jak 200 koní a tak se bude jistě na co dívat.

Kompletní rozpis závodů naleznete na www.ceskyskokovypohar.cz

Středověk v Táboře = Táborská setkání

Máte rádi atmosféru středověku? Láká vás tradiční hudba, zpěv a veselení pod širým nebem? Pak si nenechte ujít další ročník festivalu Táborská setkání, který se už po devatenácté koná ve dnech 10. - 12. 9. 2010.

Město Tábor je pro dobové slavnosti jako stvořené. Historické centrum s několika náměstími, křivolaké uličky i bohatá zeleň za městskými hradbami ožije na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Také nyní, po téměř šesti stovkách let každoročně symbolicky přebírá slavný hejtman vládu nad Táborem. Za rachotu bubnů a světel pochodní ho přitom doprovází zástup jeho husitských bojovníků.

Po slavnostním zahájení a ohňostroji už si stačí vybrat, zda zavítáte ke stánku s medovinou a chlebem se škvarky, nebo dáte přednost vybraným středověkým lahůdkám v některé z útulných taveren.

Programový "jídelníček" je také nepřeberný - průvody v historických kostýmech, koncerty duchovní, středověké, ale i současné hudby (David Koler & Band, Please the Threes a další!), divadla pod širým nebem, výstavy, hry a soutěže pro děti, a tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Více v programu: www.tabor.cz

Rytířský turnaj

V loňském roce nechyběl ani zábavný program, ve kterém koně dominovali. Více naleznete v loňské reportáži: Táborská setkání měla co nabídnout i milovníkům koní

Den otevřených dveří

Den otevřených dvěří se uskuteční 11. září od 14 do 17 hod. v Líšnici (Vyšehorky). Tamnější občanské sdružení Ryzáček nabízí zajímavý program. Můžete se těšit na ukázku hiporehabilitací, na představení komunikace s koněm, předvedení koně v tahu a další bohatý program. Budete mít také možnost svézt se na koni. K poslechu zahraje kapela Pracka z Rájce. Vstupné je zdarma.

WWW: Ryzacek.com

Den koní ve Vyškově

Den koní Piafa VyškovSdružení "Piafa" ve Vyškově srdečně zve všechny 12. září 2010 na Den koní, který se koná ve Vyškově na Šafářském dvoře (dříve ranč Čára) ve 13:00 hod.

Bude pro vás připraven bohatý program v podobě ukázek jezdeckých disciplín a westernových dovedností, přirozené komunikace s koněm - co vše kůň udělá pro svého pána. Své umění ukáží také děti na koních. Předvede se vám celá koňská rodinka. Uskuteční se módní přehlídka "načančaných" koní různých plemen - vy rozhodnete o vítězi. Zkontrolovat nás přijede jízdní policie a následně předvede svůj program. Nebude chybět oblíbený klaun Šamšula, který přijde opět změřit své síly s těmi koňskými a pobavit děti. Pro ně budou také připraveny hry a soutěže. Můžete se těšit také na překvapení.

Celým odpolednem nás i vás bude provázet známá hudební kapela Bobři s ředitelkou sdružení PIAFA Janou Podrápskou. Budete mít možnost občerstvení i nákupu u stánků. V závěru programu se vaše děti budou moci za malý poplatek svézt na koni. Uvítáme také vaše dárečky pro koně v podobě sušeného chleba či mrkve. Těšíme se na Vás...

Více informací na http://www.piafa.cz.

POZOR Zduchovice přesunuty!

Seriál závodů pro koně a jezdce bez omezení Case ih tour ve Zduchovicích je přesunut na 2. a 3. října.

Přesunut byl i tradiční hobby cup, a to na 1. 10. Plánované vinobraní je bohužel zrušeno, ale JA Zduchovice chystá mnoho dalších akcí nejen pro děti a začínající jezdce. Chybět nebudou ani zkoušky základního výcviku. Více naleznete na stránkách pořadatele či v našem kalendáři akcí.

WWW: Kone-zduchovice.cz

Velmi krásnou zprávou " ze Zduchovic" je, že 29. 8. v 1:39 se Barbora Lišková (velmi profesionální organizátorka všech akcí) stala hrdou maminkou Elišky, která měřila 49 cm a vážila 3,69 kg. Ještě jednou gratulujeme! :o)

Tipů kam vyrazit nejen na tento víkend najdete v našem kalendáři mnoho...

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Nazařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…