Pozvánky na víkend - opravdu nabitý

20. 7. 2010 Lucie Hladová Autor fotek: Archiv EQCH a pořadatelů

Tento víkend nabízí opravdu nepřeberné množství akcí. Uskuteční se další mistrovský maraton, a to MČR ve všestrannosti. Dále se konají i tradiční akce, jako například Malá cena Litomyšle či Stylové setkání westerns v Beaver City. Za zmínku stojí i velmi zajímavá akce v Německu - Letní aukce hannoverských jezdeckých koní a spousta dalších. Už víte kam vyrazit? /více.../

Mistrovství České republiky ve vytrvalosti

MČR MostČervenec je v jezdeckém sportu měsícem mistrovství, a tak není divu, že datum 24. července 2010 patří "lesoběžcům". Zveme vás do Mikulova na MČR ve vytrvalosti seniorů. MČR se bude konat v rámci mezinárodních závodů CEI** a CEI*. Délka tratě je 92 km (soutěž je stupně S). Propozice mezinárodních soutěží i soutěží hobby, Z, L, S (MČR seniorů) a ST najdete přiložené pod článkem. Pořádajícím oddílem je JK Rakvice.

Letní aukce hannoverských jezdeckých koní

Fantastico Florencio FrenchmanHledáte mladého, zdravého koně do sportu či k rekreaci? Využijte výhody, které nabízí koupě koně na aukci. Na jednom místě, během krátkého času, máte možnost zhlédnout téměř sto předem vybraných, profesionálně vyškolených koní s veterinárními posudky splňující nejvyšší německé standardy. Od 23. do 24. července 2010 bude v areálu jezdecké školy ve Verdenu takto vydraženo 97 mladých pečlivě vybraných drezurních a skokových koní. Již od 13. července mají všichni zájemci možnost koně zhlédnout v denním tréninku a po domluvě individuálně vyzkoušet. Více informací o koních, jejich původech, rentgeny, videa, či tréninkový harmonogram naleznete na internetové adrese www.hannoveraner.com. K dispozici je i česky mluvící pracovník zákaznického centra, který Vám ochotně zodpoví všechny otázky týkající se aukce, (Veronika Jiroutová, 777 776 682, email: veronika.jiroutov@seznam.cz). Online katalog naleznete v příloze pod článkem.

Malá cena Litomyšle

V sobotu 24. července se pojede v Suché u Litomyšle tradiční Malá cena Litomyšle.

Na programu, který bude zahájen v 9:30, bude soutěž s postupnou obtížností do 100 cm, Z, ZL, L, S. Zároveň proběhne i Mistrovství ČR veterinárních lékařů.

skok ČJF

Veřejný trénink pro každého

TJ Jezdec Dobranov zve 24.7. všechny milovníky koní na veřejný trénink. Ten nabídne hobby parkurové i westernové soutěže pro každou věkovou kategorii i typ koně. Ukázat v Dobranově u České Lípy své schopnosti a poměřit síly s ostatními ze širokého okolí může každý.

Ilustrační fotoNa programu bude:

Soutěže pro nejmenší a mladé koně - PARKUR:

  • 30 cm
  • 50 cm

Soutěže pro zkušenější:

  • 70 cm
  • 90 cm
  • + bonusová soutěž skok mohutnosti

Western:

  • slalom ve dvojcích
  • kloubouky

Pokud umíte něco jiného, nevadí! V Dobranově rádi uvítají i ukázku např. drezury či zápřeže. Startovné na celý den (všechny soutěže!) vyjde na pouhých 200 korun. Chybět nebude ani možnost občerstvení v malém kiosku. Velmi vítaní budou i diváci, kteří jistě všechny podpoří. Cílem akce je totiž příjemně strávený den. Akce bude zahájena v 9. hodin.

WWW: www.tj-dobranov.banda.cz

Moravský šampionát mladých koní 2010 - finále

ilustrační fotoTrojanovice nabídnou o víkendu 24. - 25. července finále moravského šampionátu mladých koní.

Na programu bude 8 soutěží, pro které parkur na písčitém povrchu postaví Miroslav Strnadel. Pro všechny kategorie platí, že do druhého kola postupují všichni, kteří dokončili 1. kolo. Hlavní rozhodčí může upravit startovní pořadí ve 2. kole tak, aby jezdci startující na více koních měli dostatek času na přípravu druhého. O vítězi rozhoduje součet tr. bodů z obou kol a případné rozeskakování, na dalších místech rozhodují tr. body a čas 1. kola.

Rozpis závodů naleznete zde: www.studbookcs.cz.


21. Stylové setkání westerns v Beaver City

21. Stylové setkání westerns v Beaver CityOd 25. července do 8. srpna se koná v Beaver City (Strážek) již 21. Stylové setkání westerns v Beaver City.

Western City Corral, držitel ceny "Heads-up Award" pro nejlepší zámořský corral udělené centrálou Westerners International v Oklahomě v září 1998, se snaží svou činností přiblížit životu ve městě z dob osidlování Ameriky v období let 1850-1890. Hlavním cílem členů corralu je vystavět v České republice westernové městečko-skanzen, pomyslně umístěné do teritoria Wyoming.

Historický oděv je na akci nutnou podmínkou vstupu do města Beaver City. Požadován je dobový oděv z let 1850 až 1890 s výjimkou členů WI-CZ o.s., u kterých je samozřejmostí dobové oblečení dle jejich zaměření.

Ubytování vlastní, občerstvení bude zajištěno. Pro nouzové případy je otevřena i půjčovna oděvů. V rámci tohoto čtrnáctidenního setkání vás čeká spousta zajímavých soutěží a workshopů.

WWW: wcc.westerners.cz

Samozřejmě ani dnes jsme nevyčerpali celý termínový kalendář, spíše vás upozorňujeme na akce, které zaujaly nás, či se na nich budeme vyskytovat.

Tipů, kam vyrazit nejen na tento víkend, najdete ale jistě i sami v našem kalendáři mnoho...

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…