Pozvánky na víkend - mistrovsky premiérový

10. 7. 2010 Lucie Hladová Autor fotek: Archiv EQCH a pořadatelů

Blížící se víkend by se dal opravdu nazvat jako mistrovsky premiérový. Nejen, že se uskuteční již avizované MČR v parkurovém skákání v Martinicích, ale také Mistrovství Zlínské oblasti v drezuře. Velkou premiéru budou mít kočáry v Pardubicích, či obnovení tradice v Čečovicích u Holýšova. Tam se uskuteční 1. ročník Jízdy sv. Mikuláše - Žehnání koní...

Žehnání koní1. ročník Jízdy sv. Mikuláše Žehnání koní

V sobotu 17. července se v Čečovicích u Holýšova uskuteční 1. ročník Jízdy sv. Mikuláše Žehnání koní. Jedná se o akci, která chce probudit staré tradice. Před několika sty lety bylo žehnání koní v každé vesnici. Bude se jmenovat podle kostela, tedy jízda Sv. Mikuláše a bude obsahovat tzv. Královskou jízdu s nazdobenými koňmi a jezdci. Na nádvoří zámku budou probíhat šermířská klání, trhy a na návsi soutěže pro děti. V zámecké sýpce bude výstava starého náčiní pomocí kterého pracovali naši předkové.

Akci pořádá obec Čečovice, Ostrov naděje, zabývající se pomocí opuštěným a týraným koním spoelčně s Českým svazem ochránců památek, krerý vlastní zámek v Čečovicích. Veškeré peníze vybrané z dobrovolného vstupného jsou určeny pro Ostrov naděje, určené pro koně a rekonstrukci zámku. Začátek programu je v 10 hodin. Po celý den budou probíhat soutěže pro děti a dospělé o ceny, výstava soutěžních obrázků a následná dražba. Dražit se budou i zámecké cihly. Chybět nebude ani občerstvení, do kterého je zahrnuto krom místního hostince i grilování divočáka a prasete.

Kočárová premiéra v Pardubicích

Ilustrační fotoSoutěžní klání započne na pardubickém dostihovém závodišti v pátek 16.7. v 9,00 hod. ráno drezurními zkouškami všech kategorií, tedy postupně se v obdélníku představí dvojspřeží pony, jedno-, dvoj- a nakonec čtyřspřeží velkých koní. Sobota bude patřit i tentokrát maratonu, přičemž v překážkovém úseku E absolvují soutěžní spřežení 6,5 kilometru s 5 překážkami (celková délka maratonu přesáhne 14 km, kratší trať absolvují jen jednospřeží a dvojspřeží pony, a to více než 11,5 km).

Zajímavou se jeví i poslední zkouška v podobě překážkové jízdy (vozatajský parkur) s 18 překážkami (včetně dvou překážek kombinovaných a dokonce jednou překážkou vodní). Začátek poslední části tradiční soutěžní trilogie je pořadatelem naplánován až na 11,00 hod. dopoledne.

Ředitelem závodů v Pardubicích bude ing. Jiří Kunát, čestným ředitelem pak primáto města Pardubic p. ing. Jaroslav Deml. Hlavním rozhodčím bude p. Josef Trojanec, ve sboru rozhodčích zasednou ing. Schwarz, pí. Hrdličková, p. Novotný st., pí. Matoušková st. a ing. Kunát. Stavitelem trati je ing. Aleš Kříž, kterého můžete znát jako stavitele tratí z Humpolce. O výsledky se opět postará p. Jaroslav Kosař, slovem pak celé závody doprovodí Marek Holub.

Parkování je zdarma zajištěno přímo v areálu závodiště, vstup je po celé tři dny rovněž bezplatný.

16.-18.7. Mistrovství České republiky v parkurovém skákání

 Ludvík Jandourek a Vigo 1Mistrovství České rerpubliky v parkurovém skákání bude zahájeno v Martinicích tento čtvrtek 15. července. Samotný vrchol, tedy finále se uskuteční v neděli 18. července. Na závody dorazí celkem 160 koní. Celkem 107 jezdců splnilo kvalifikaci. Diváky jistě potěší další montovaná tribuna, areál tak nabídne celkem až 900 míst k sezení. Společně s tribunou přibude i občerstvení a tak se nebudeme muset obávat front, protože pořadatel očekává vysokou diváckou účast. Ani jezdci a ošetřovatelé však nebudou ochuzení, pro ně bude nově přichystáno speciální občerstvení u opracoviště. Všichni společně se pak mohou sejít a posedět u nově postaveného koktejl baru vedle věže rozhodčích, od kud je velice pěkný výhled na kolbiště. Průběh celého mistrovství bude Equichannel tradičně sledovat a aktuálně vás informovat.

Více informací v článku Mistrovství České republiky v parkurovém skákání Martinice 2010 + seznam kvalifikovaných účastníků.

17. - 18. 7. IV. ročník O Pohár moravského venkova

Ilustrační fotoMistrovství Zlínské oblasti v drezuře se bude konat 17. a 18. července v areálu JS Galatík Těšánky. Sobotní program nabídne celkem 8 soutěží. Pojede se drezura stupně Z, L, S a ST, tedy první kolo Mistrovství Zlínské oblasti pro dané kategorie (děti, junioři, mladí jezdci a senioři). Závěr sobotního dne bude patřit drezurní úloze SG/2009, která se pojede zpaměti, jedná se o IV. ročník O Pohár Moravského Venkova. V neděli se pojede druhé kolo pro všechny soutěže, tedy taktéž 8. soutěží. V areálu je možné koupání v rybnících a projížďky na loďkách a šlapadlech.

WWW: http://www.hyje.cz

 

Samozřejmě ani dnes jsme nevyčerpali celý termínový kalendář, spíše vás upozorňujeme na akce, které zaujaly nás, či se na nich budeme vyskytovat.

Tipů, kam vyrazit nejen na tento víkend, najdete ale jistě i sami v našem kalendáři mnoho...

 

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Knižní dárečky – a hlavně ty s koňskou tematikou – jsou u vás Equichanneláků velice oblíbené. A my to víme, proto jsme si pro vás připravili milé…

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.