Pozvánky na víkend - sezóna startuje!

22. 3. 2010 Lucie Hladová Autor fotek: K. Návojová, B. Fialová

Jaro je tady a pořadatelé akcí už nám také naznačují, že sezóna začíná. Proto pro vás máme letošní první pozvánky na víkend, společně s tipem, jak diváky pozvat svou akci - ať už se jedná o hobby závody, chovatelskou přehlídku atp. Víte tedy, kam vyrazit tento víkend? Na parkur do Zduchovic či do Hradištka? Nebo raději na kočáry ve Slatiňanech či jezdecký ples? /více.../

Lucie KrulichováZduchovice zahajují již tento víkend

Jezdecký areál Zduchovice zahajuje sezónu o týden dříve, než v loňském roce, a těší se na všechny „nedočkavce" o víkendu 27. - 28. března. Kolbiště je připraveno a v sobotu v 9 hodin bude čekat na první odstartování hlavním rozhodčím Ing. Antonínem Klauzem. Bude to parkur stupňované obtížnosti do 100 cm stavitele Zdeňka Krpely. V sobotu jezdce dále čeká Z, ZL a L **.

V neděli se startuje taktéž v 9 hodin, a to dvoufázovým skákáním 100/110 cm a pokračujeme na ZL, L** a S**.

Připravena je i Letní restaurace, kde budou v nabídce již tradiční zduchovické dobroty.

Rozpis závodů naleznete na webových stránkách pořadatele: http://www.kone-zduchovice.cz/zavody-detail.php?item=46

Jezdecký plesJezdecký ples v Neveklově

V sobotu 27. března se koná tradiční Jezdecký ples v Neveklově, který pořádá JK Lukafarm. O hudbu se postará velmi oblíbená kapela Horváth-band. Chybět nebude ani bohatá tombola s půlnočním losováním hlavních cen. Během večera bude vystupovat skupina Gall-Tir irské tance. Všichni jsou srdečně zváni.

Začátek večerní zábavy s Welcome drink zdarma je stanoven na 20. hodinu. Podrobnější informace poskytne Lucie Kraifová 606 646 154. Vstupné vyjde na 100 korun.

WWW: http://www.lukafarm.eu

Poslední halové závody ve SlatiňanechIlustrační foto - hala

Národní hřebčín Kladruby nad Labem s.p., o.z. Hřebčín Slatiňany pořádá poslední halové závody, které se budou konat v jezdecké hale Slatiňany v sobotu 27. března od 10.30 hod.

Velikonoční halové závody spřežení nabídnou soutěže jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží, vždy s jednou maratonovou překážkou, 10 brankami ohraničenými kužely a délkou tratě cca 400 m. Soutěže jsou dvoukolové, pořadí startujících v prvním kole bude vylosováno, v druhém kole bude startovat jako první závodník s nejhorším výsledkem.

První parkurové ST** v Hradištku u Sadské

Hradištko u Sadské - Foto: kateřina NávojováV neděli 28. března se uskuteční již 3. ročník série závodů ELITE TOUR Lamborghini Praha Parkur Cup v Hradištku u Sadské. Budou to první závody letošního roku, kde se bude skákat a do obtížnosti stupně ST**.

Do této soutěže jsou v tuto chvíli přihlášeni jezdci jako Kateřina Mestehauserová, Jiří Luža, Jan Štětina, Petra Charvátová či Josef Pařenica. Již 14 dní před konáním akce byla obsazena polovina startovních míst, přitom celkem je dle rozpisu limitovaný počet startů - během celého závodního dne jich bude přibližně 200. Důvodem omezení startů je hladký průběh závodů pro jezdce a jejich koně a co největší atraktivnost pro diváky.

Jak je na závodech série Elite Tour zvykem, budou jednotlivé soutěže následovat plynule za sebou bez zbytečně dlouhých přestávek. Bližší informace najdete také v PDF příloze pod článkem.

Orientační časový harmonogram závodů bude k dispozici na internetových stánkách pořadatele den po uzávěrce přihlášek, tj. 25. března, v sekci Rozpisy a informace společně s předběžnými startovními listinami a plánky parkurů http://www.elite-tour.cz/.

Tipů kam vyrazit nejen na tento víkend najdete v našem kalendáři mnoho.

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden budeme zpracovávat pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…