Pozvánky na prvomájový víkend

24. 4. 2010 Lucie Hladová

Prvomájový víkend se blíží a my pro vás máme opět několik tipů, kam vyrazit. Krom mezinárodních závodů CSI* ve Zduchovicích, které sledujeme s vámi, se uskuteční Den otevřených dveří Jezdecké školy westernového ježdění v Zádveřicích, Den otevřených dveří NŽ Topolčianky, tradiční Výstava Valašska a kombinovaná soutěž dvojspřeží, Den koní v Kyjově či XII. jarní jezdecké závody v Hnanicích. /Více…/

PodlesíVýstava Valašska kombinovaná soutěž dvojspřeží

Na letošním 15. ročníku Výstavy koní Valašska, který proběhne v sobotu 1. května v Podlesí, se představí 101 koní. Vystavují se všechna plemena chovaná na Valašsku. Začátek je naplánován na 9. hodinu.

Nejpočetněji bude zastoupeno chladnokrevné plemeno slezský norik, jehož chov má na Valašsku vysokou úroveň. Do kombinované soutěže dvojspřeží je přihlášeno celkem 14 chladnokrevných pár, z toho čtyři dorazí ze Slovenska.

Vstupné na akci je pouze symbolické, a to 40 korun za dospělou osobu.

Den otevřených dveří

V sobotu 1. května se otevřou pomyslné dveře Jezdecké školy westernového ježdění v Zádveřicích - Ranch Lucky Valley. Formou ukázek práce s mládeží v jezdecké škole bude přiblíženo návštěvníků, co se zde mohou naučit.

Den otevřených dveří začne v 10 hodin prvním vstupem a druhým ve 14 hodin. Po celý den je možnost navštívit stáje a podívat se na nejen školní koně, ale také hříbata. Do jednotlivých vstupů pořadatelé zařadili práci od začátečníků až po pokročilé jezdce, kteří předvedou své jezdecké umění. Zájemci si budou moci sednout na školní koně, bývalé závodníky, zkusit si spiny, stopy, kruhy apod. Možná, že další z vás přibudou do jezdeckého oddílu.

Jako upomínku si z Jezdecké školy odnesete i malé překvapení. Občerstvení bude rovněž připraveno.

WWW: http://www.luckyvalley.net/

Den koní v Kyjově

Den koní v KyjověNa Prvního máje již potřetí připravilo pro milovníky koní občanské sdružení 3K - Klub kyjovských koňáků Den koní v Kyjově, který začne průvodem z městské části Boršov v 9 hodin. Průvod projde celým městem, na náměstí TGM. Před radnicí přijmou účastníky průvodu představitelé města, poté bude průvod pokračovat do městského parku, kde je připravený pro návštěvníky program: ukázky plemen koní, ukázky jezdeckých disciplin, zápřeže a výcviku koní, s ukázkou hiporehabilitace se představí sdružení Piafa z Vyškova, svůj program představí Hipocentrum Koryčany. Vyvrcholením programu bude vystoupení Ludvíka Novotného a jeho partnerů ze skupiny Caballos, kteří předvedou rytířské hry.

Celým pořadem bude provázet bluegrassová skupina Šumařinka Five. Během celého dopoledne se budou moci zájemci svézt na koních, nakoupit si jezdecké potřeby, chomouty a další postroje.

Vstupné vyjde dospělé na 50 korun, studenty na 25 korun.

NŽ TopolčiankyDen otevřených dveří Topolčianky

Tradičně 1. května se uskuteční Den otevřených dveří NŽ Topolčianky. Na programu bude od 9 hodin zpřístupněná jízdárna NŽT, hipologická expozice a otevřená prodejna suvenýrů společně s pokladnou pro prodej vstupenek na tribunu.

V 10 hodin zahájí veřejný trénink sportovních koní a od 13. hodiny bude zpřístupněná tribuna. Z té diváci uvidí zhruba dvouhodinový galaprogram, který nabídne nejen čtverylky, cviky klaské školy ale například i sportovní a chovatelské ukázky.

V doprovodném programu bude připraven kočár pro děti, chybět něbude ani dechovka či stánky s občerstvením. Vstupné vyjde na 2€ za osobu a děti do 6 let mají vstup zdarma.

WWW: www.nztopolcianky.sk

XII. Jarní jezdecké závody Hnanice

Již 9. ročník memoriálu MUDr. J. Hassy, 4. ročník memoriálu Ing. M. Barešové pořádá JK Mira Hnanice ve spolupráci s SDH Hnanice v sobotu 1. a neděli 2. května na kolbišti v Hnanicích. Na travnatém kolbišti se v sobotu 1. května pojede celkem šest soutěží:

  • Radka Sehnalova s ThelmouParkur ZM pro 4 a 5ti leté koně startující prvním rokem
  • Dvoufázové skákání 100/110
  • Parkur ZL
  • Parkur L* - Memoriál MUDr. J. Hassy
  • Soutěž se stupňovanou obtížností do 130 cm se žolíkem
  • Skákání v maskách - hobby skákání pro nelicentované koně a jezdce

v neděli 2. května:

  • Štafeta dvojic - 90/100 cm
  • Parkur Z na limitovaný čas
  • Dvoufázové skákání 110/120 cm - Memoriál Milady Barešové
  • Soutěž se stupňovanou obtížností do 130 cm se žolíkem

Celková dotace závodů převyšuje 55 000 Korun. V memoriálu MUDr. J. Hassy se rozděluje 15 000 Kč (5000, 4000, 3000, 2000, 1000)!

Chybět nebude ani doprovodný program, ve kterém se objeví jízda v kočáře, minigolf a pro děti skákací hrad. Občerstvení bude zajištěno, stejně jako prodej jezdeckých potřeb.

Vstupné vyjde dospělé na 50 a děti na 20 korun.

Začátek soutěží je vždy v 10 hodin, ostatní budou navazovat.

WWW: www.jk-hnanice.estranky.cz


Přehlídka mladých hřebců - Svaz chovatelů lipického koně ČR

V neděli 2. května se na uskuteční přehlídka mladých mladých hřebců a hřebců dovezených ze zahraničí. Na přehlídce budou představeni hřebci, kteří se budou účastnit letošních výkonnostních zkoušek nebo budou působit v ČR jako plemeníci. V rámci této akce proběhne schůze úzkého výboru Svazu.

WWW: www.lipican.xf.cz

Tipů kam vyrazit nejen na tento víkend najdete v našem kalendáři mnoho...

Jak svou akci dostat do pozvánek na víkend?

Stejně jako v loňském roce, tak i nyní Vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Nazařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Základem je zadat svou akci do našeho Kalendáře (po přihlášení viz sekce návod), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…