Pozvánky na prodloužený víkend – nejen pro hobby jezdce

5. 5. 2009 Lucie Hladová Autor fotek: Kateřina Návojová

Jezdecká sezóna je v plném proudu, ale všichni se nepohrnou jenom do sedla. V Semicích se například nastávající prodloužený víkend uskuteční VII. Jarní závody v jízdě spřežení, zatímco ve Zduchovicích se pojede ST**. Zajímavý výlet bude jistě také do Uhřic na Den koní. Nejvíce si tento týden užijí hobby jezdci, pro ty je připraveno celkem pět hobby závodů. Kdo by nevěděl jak zakončit týden, dostihové závodiště ve Velké Chuchli připravilo další dostihový den. Více tipů opět v článku.

Hobby parkurové závody - všude, kam se podíváš

Hobby jezdci si tento víkend opravdu užijí. Na výběr mají hned několik závodů:

V pátek 8. května je otevřené kolbiště v Praze na Gabrielce. Vypsáno je několik soutěží – stupňovaná obtížnost do 70 a 80 cm, dále dvoufázové skákání, kde výška překážek půjde až do jednoho metru.

Mělník chystá také 8. května Hobby svátek, kdy přijde řada na parkury (dvoufázová skákání na výškách 60-70-80-90-100-110 a 120cm) a také na drezury (Z1,Z2,Z3,L0).

O sobotní Martínský pohár se bude bojovat v areálu Farmy Hrádek v Martíně na okraji Prahy. Na řadu přijde výška 60 cm - Pony Club cup - dvoukolová soutěž, dvoufázové skákání 70/80 cm, štafeta na 80 cm, dvoufázové skákání 80/90 cm a postupná obtížnost do 110 cm se žolíkem. Pro děti do 15 let na pony a velkých koních bude Pony Club cup na 60 cm a opět se pojede dvoukolově.

Kolbiště na Rymáňi nabízí také v sobotu 9. května čtyři soutěže. První do 50 cm, další do 70, 80 cm a poslední nejvyšší Dance and Jump soutěž na 90 cm. Podrobný rozpis zde. Uzávěrka přihlášek je v den závodů.

V neděli 10. května se pojedou v Martíně hobby drezury  - první drezurní úloha Z1/2000, jako druhá  Z2/2000 a na závěr Z3/2000. Uzávěrka přihlášek je 7. 5. ve 22 hodin. Pro diváky bude jistě zajímavé sledovat, jak amatérští bojují o hodnotné ceny, které se často nerozdávají ani oficiálních soutěží.

 

Zduchovice od pátku do neděle skáčouDomácí reprezentantka Michaela Krulichová na Horse and More Catani

Oficiální parkurové závody na Příbramsku v Jezdeckém areálu Zduchovice budou probíhat po celé tři dny. V pátek i sobotu se uskuteční John Deere Cup, kdy stavitel parkuru Zdeněk Krpela postaví v pátek 100/110 cm, ZL, L**, S* a v sobotu ZL, L**, S**, ST**. Zatímco v neděli se odehraje kvalifikace v rámci série Českého šampionátu mladých koní pro 4-7 leté koně (hřebce, klisny, valachy). Zkrátka bude se na co dívat.

stránky pořadatele: www.kone-zduchovice.cz

 

 

 

 

 

 

Domácí reprezentantka Michaela Krulichová na Horse and More Catani

 

Kateřina Návojová se také věnuje přirozené komunikaci :o)V přirozeném stylu

V sobotu 9. května se na statku Petrovice nedaleko Strakonic uskuteční velmi netradiční zajímavá akce. Minizávody a show v duchu přirozené komunikace začínají v 10 hodin. Na programu je opičí dráha, parkur do 60 a 100 centimetrů, rychlostní disciplíny a také speciální divácká soutěž o zajímavé ceny. K tanci, poslechu v rámci oslavy 20. narozenin Kateřiny Santarové zahraje country kapela Congrass. Informace k přihláškám žádejte na mailu k.santarova@seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

VII. Jarní závody v jízdě spřežení

/BFial/ Kolbiště Pod Hůrou v Semicích sice zatím zeje prázdnotou, ovšem během čvrtečního odpoledne 7. května 2009 se situace změní. Už posedmé se tu na druhý květnový víkend sjedou vozatajci na již tradiční závody spřežení. Tradice je tradice, ale několik změn si pořadatel na účastníky přeci jen připravil. Více informací přináší Běla Fialová ve své pozvánce.

Den (nejen) fríských a starokladrubských koní

Nadcházející sobota bude patřit také Dni koní ve výcvikové stáji v Uhřících, kam lákala Magda Straková nejen svým objektivem zde. Přichystán je nabitý program, na němž se bude podílet stovka koní nejrůznější plemenné příslušnosti. Potěšit oko tedy budete moci nejen pohledem na uhřické speciality, jimiž jsou fríští koně a starokladrubští vraníci. Začátek akce je stanoven na poledne a vstupné pro dospělé čítá 80 korun.

web stáje Uhřice http://www.staj-uhrice.cz

Rychlostní prověrka tříletých klisen

Závodiště Velká Chuchle připravilo další dostihový den na neděli 10. května. Poběží se osm rámcových dostihů, z nichž nejočekávanější je Jarní cena klisen Alavis, která prověří tříleté klisny. Kdo po 1 600 metrech získá 800 000 korun, to se dozvíte nejrychleji přímo v místě. Vstupné pro dospělé je stanoveno na 120 korun. Více informací zde.

Další zajímavé akce (nejen) na tento víkend naleznete v našem kalendáři

 

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…