Pozvánky na jezdecké kulturní akce

26. 1. 2011 Lucie Hladová Autor fotek: archiv pořadatelů, Lucie Hladová

Plesová sezóna je v plném proudu a samozřejmě nechybí ani plesy jezdecké. První vás roztančí už tuto sobotu, ty další pak budou postupně zaplňovat další a další únorové a březnové víkendy. Třeba vás některý zaujme a i vy si rádi na chvíli zaskotačíte ve víru hudby s podobně (koňácky) postiženými tanečníky. A ještě: podíváme se i na Slovensko!

5. února - tradiční ples Selské jízdy Nechanice

Janákův východočeský sbor selských jízd Selská jízda Nechanice zve na tradiční ples Selské jízdy, přátel chovu koní a jezdectví v Hněvčevsi. Ples se uskuteční v sobotu dne 5. února ve sportovní hale v Hněvčevsi. Jeho zahájení proběhne ve 20 hod.

K poslechu i tanci zahraje Orchestr Servis - Vokap.

Předprodej vstupenek u p. Hypiuse ml. na tel.: 737141465.

WWW: http://sj-nechanice.blog.cz/

12. února - galavečer pony letos v Benešově

V sobotu, 12. února, se uskuteční galavečer pony, tedy vyhodnocení sportovní sezony 2010, a to v S-centrum v Benešov. Program, který bude zahájen v 17 hodin, nabídne vyhodnocení sportovních kategorií, klubovou soutěž v bowlingu a také diskotéku.

Vstupenky, které si můžete rezervovat na emailu jezdeckaskolavasakova@seznam.cz nebo na tel.: 724 994 032, jsou slosovatelné.

Pořadatelé, tedy Jezdecká škola Vašáková ve spolupráci s JK Český Dvůr pod záštitou ČJF, chystají i poníkovské překvapení.

WWW: http://www.pony.euweb.cz/

12. února - country bál - Strančice

PlesOS Westerners International - CZ zve všechny příznivce country a westernu na tradiční Cowpackův country bál do sokolovny ve Strančicích dne 12. února 2011 od 19 hodin.

Bohatý program - Johana Moutelíková - souhra koně a jezdce přímo na parketu, Jimmy Magura - práce s bičem, lasem, kolty, Crock 14 - ukázky country tanců, Martina Pet Čechová -melodie ze známých českých muzikálů - bude pro přítomné zárukou skvělé zábavy a určitě i nových zážitků. K tanci budou hrát dokonce dvě kapely, a to jak tradiční country - B.G. Korpus, tak jižanský rock - Sweet Pain.

Občerstvení a tekutiny za lidové ceny, kola-loka se zde však moc neloká. Pro přespolní a vytrvalce bude sál otevřen až do prvních ranních vlaků, tj. do 4,30 hod. A co za to? Pouhých 129 Kč!

Rezervace na tel.: 777348266 nebo na: info@western-jaan.cz.

WWW: www.western-jaan.cz

18. února - na tancovačku do Kladrub

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. zve na tradiční ples, který se bude konat v Kladrubech nad Labem v pátek 18. února od 20 hod. K poslechu a tanci hraje skupina Technicz. Součástí programu bohatá tombola.

Vstupné vyjde na 100 korun.

Kontaktní osoba pro přihlášky je paní Milena Nováková (tel.: 466 736 530 e-mail: suchankova@nhkladruby.cz).

WWW: http://www.nhkladruby.cz/aktualne

19. února - jezdecký ples v Kolíně

Tradiční XXXI. reprezentační jezdecký ples v Kolíně se letos uskuteční 19. února.

Pořadatelé (Stáj Václav Kolín) vám nabízejí možnost slavnostního vyhodnocení vašich úspěšných členů, slavnostních gratulací při životních jubileích apod. v průběhu plesu. Nutno domluvit předem na tel. 602 373 054.

Vstupenky lze objednat na tel. 724 191 847 - paní Monika Prokůpková.

WWW: http://www.staj-vaclav-kolin.cz

5. března - III. maškarní ples občanského sdružení Dámy v sedle

Maškarní ples LíšniceObčanské sdružení Dámy v sedle opakují pro velký úspěch obou předchozích líšnických plesů již III. maškarní ples občanského sdružení Dámy v sedle. Akce se uskuteční 5. března v kulturním sále v Líšnici.

Program nabídne vystoupení taneční skupiny Farida z Milevska a taky proběhne soutěž - Jízda zručnosti. Chybět nebude ani vyhodnocení nejhezčí masky. K tanci a poslechu hraje skupina GPŠ z Milevska.

Protože sál v Líšnici je příjemně komorní a počet míst omezený, je nutné si vstupenky v hodnotě 80 korun předem rezervovat u Lucky Krahulcové Hřebejkové (tel.: +420 604 403 312, e-mail: konicivlisnici@seznam.cz).

Přítomní se mohou těšit na bohatou tombolu, ve které se objeví nejen poukaz na lekci jízdy v dámském sedle a jízdu na poníkovi, ale také poukaz na valník hnoje! Začíná se v 19:30.

WWW: http://www.damyvsedle.cz/

Idol5. března - Idol jezdeckého sportu 2010

Hlasování v anketě Idol jezdeckého sportu za rok 2010, jež pořádá občanské sdružení Péťa.cz, je v plném proudu. Hlasuje se opět Idol a Sympaťák/Sympaťačka pro mužskou a ženskou kategorii. Během sezony přibyli noví adepti, a tak letos o titul bojuje 98 jezdců a jezdkyň.

Vyhlášení oblíbené ankety proběhne 5. března tradičně ve Všeticích s bavičem a moderátorem závodů Alešem Suchánkem a DJ Rodrigem (Ludvík Jandourek).

Výsledky ankety můžete stále ovlivnit zde: http://www.peta.cz/profseznam.php?sekce=10

5. března - koňácký bál v Úsově

Stejně jako každý rok se i letos na začátku března, tedy v sobotu 5. března, koná v kulturním domě v Úsově (Šumperk) tradiční Koňácký bál. K vidění v doprovodném programu budou kankánové tanečnice a mexický tanec, dále mistři Evropy Skupina Petro a Bandidas. K poslechu a tanci hraje hudební skupina MENHIR a Country skupina HUBERTUS. Občerstvení, stejně jako bohatá tombola, je zajištěno.

Na plese je nutná rezervace místenek (tel.: 602 712 547).

WWW: http://www.ranccimba.websnadno.cz/

11. března - galavečer jezdeckého sportu

V pátek 11. března se od 18 hodin bude v paláci Žofín na Slovanském ostrově (Praha) konat již tradiční galavečer jezdeckého sportu, který je pod oficiální záštitou České jezdecké federace organizován Pražskou vydavatelskou společností - redakcí časopisu Jezdectví.

Kromě taneční zábavy zde můžete hned na začátku očekávat vyhlášení nejlepších jezdců a koní roku 2010 v disciplínách drezura a skoky.

Vstupenky můžete objednávat na e-mailu galavecer@jezdectvi.cz nebo telefonech 222 317 808, 222 317 809.

Bližší informace: http://www.jezdectvi.cz/kategorie.aspx/sport/clanek/cesky-kun-2010-na-zofine

Jezdecký ples Severočeské oblasti. Foto: archiv pořadatele12. března - jezdecký ples Severočeské oblasti

V sobotu 12. března se v Teplicích bude konat již podruhé jezdecký ples.

Připraven je bohatý program, ve kterém bude k vidění nejen předtančení a půlnoční překvapení, ale hlavně se budou vyhlašovat nejlepší jezdci severočeské oblasti. Celým večerem provází Lenka Vodná z Evropy 2 a k tanci zahraje skupina s tematickým názvem Black Horse.

Tento nelehký úkol, uspořádat ples severočeské oblasti pod záštitou ČJF, si na svá bedra vzala Sportovní stáj Teplice-Úpořiny, o.s. v čele s trojicí organizátorek Petrou Svobodovou, Gabrielou Kmečovou a Danielou Ledlovou. Hlavním sponzorem plesu je firma Magna seating. Přítomné jistě potěší také bohatá tombola.

WWW: www.ples.uporiny.cz

Slovensko

12. února - galavečer Slovenskej jazdeckej federácie

Slovenská jazdecká federácia a Slovenská jazdecká federácia - Bratislavská oblasť pri príležitosti odovzdávania cien najlepším jazdcom a koňom Slovenskej jazdeckej federácie a bratislavskej oblasti za rok 2010 usporiada Galavečer Slovenskej jazdeckej federácie, ktorý sa uskutoční dňa 12. februára 2011 o 18:00 hod. v hoteli TATRA ,Námestie 1.mája , Bratislava.

Cena vstupenky za osobu je 30,00 -€.

Podrobnosti na www.sjf.sk.

25. února - 7. reprezentační AEGON MERCEDES jazdecký ples

Dovoľujeme si vás informovať o konaní 7. reprezentačného AEGON MERCEDES jazdeckého plesu, ktorý sa uskutoční 25. februára 2011 o 19.30 hod. v hoteli Radisson Blu Carlton na Hviezdoslavovom námesti č. 3 v Bratislave.

Vstupenky si môžete už teraz objednávať na telefónnom čísle 02/49 29 44 68, slečna Diana Ušelová alebo mailom na: d.uselova@motor-car.sk. Cena vstupenky pre 1 osobu je 99 eur.

Zkontrolujte také náš kalendář akcí, zda se nějaká zábava či ples nekoná poblíž vás!

Podobné články
Dotyk

Žena v Anglii milovala koně. Trávila s nimi všechen čas a aby se k nim lépe dostala, používala kámen. Šlo o zdobenou stélu z nedaleké zahrady. Jenže…

Idnes.cz

Divadlo a hraní ho chytly až s věkem, kdy opustil práci prodavače aut v mototechně. Vášní ke koním ochořel spolu s bratrem Karlem mnohem dřív. Rozumí…