Pozvánky na Hubertův víkend

18. 10. 2009 Lucie Hladová

Jako ukončení sezony pořádá mnoho stájí po republice právě Hubertovu jízdu. A aby si jich jezdci mohli užít co nejvíce, naplánovány jsou na různé termíny. Každá má svůj speciální program a určitou zajímavost, která by právě vás mohla zlákat. Nyní vám přinášíme již druhé hubertovské tipy, a to na tento a příští víkend. Tak kam si vyrazíte pro lišku?

Hubertova jízda - Memoriál paní Zdeňky Voženílkové - Holoubkové v Bohumilicích

SkaliceV sobotu 24. října se uskuteční již třetí ročník Hubertovy jízdy - Memoriál paní Zdeňky Voženílkové - Holoubkové, který se bude konat od 10. hodiny na jízdárně zámku Skalice v Bohumilicích 1 (okres Prachatice).

V 10 hodin proběhne prezentace v areálu dvora. Následovat budou netradiční hry pro děti i dospělé až do 14. hodiny. Chybět nebude ani mše v zámecké kapli s trubači na lesní roh. V 11:15 pak občerstvení a ve 12 hod. se před zámkem slavnostně zahájí Hubertova jízda s trubači.

Dětské rybářské závody začnou ve 12:30 u rybníka a jsou určeny dětem do 18 let. Předpokládaný příjezd jezdců a hon na lišku je ve 14 hodin na louce před dvorem. Slavnostní ukončení a vyhlášení krále honu před zámkem bude o půl hodiny později včetně přestávky na občerstvení v areálu dvora.

Skalice 2Následovat bude ukázka dětí z našich jezdeckých kroužků a ukončení rybářských závodů. Skok mohutnosti se pojede v 16 hodin na louce před dvorem.

Od 18 hodin si budeme moc poslechnout varhanní koncert v renovovaném kostele nejsvětější trojice v Bohumilicích v podání pana Prof. Michaela Novenka. Od osmé hodiny večerní bude prostor patřit tanečnicím orientálních tanců „Kadise" v Hospodě „Pod kostelem". Pak proběhne večerní soud s jezdci a hříšníky.

Bližší informace včetně možností ubytování a předběžné přihlášky u M. Míčkové na tel. +420 777 157 600

Fotografie z minulého ročníku pro přiblížení atmosféry naleznete ve fotogalerii na adrese http://www.zamekskalice.cz/fotogalerie/78


XI. Hubertovu jízdu úsovskou krajinou

HubertJiž XI. Hubertovu jízdu úsovskou krajinou pořádá 24. října parta koňáků z Úsova. Mezi 9. a 10. hod. proběhne sraz účastníků před Zámeckou restaurací Úsov a v 10.30 hod se uskuteční nástup účastníků na nádvoří úsovského zámku. Pro účastníky je nutné vzít s sebou průkazy koní. Nebude chybět ani přestávka na občerstvení ve 13 hodin.

Předpokládané ukončení lovecké jízdy závěrečným honem na lišku je v 15 hodin. Od 20 hod. se budou v zámecké restauraci soudit hříšníci. K poslechu a tanci zahraje hudební skupina Menhir.

Pro pěší účastníky jízdy budou přistaveny povozy. Občerstvení zajištěno.

 

Hubertova jízda včetně české zabijačky ve Zduchovicích

ZduchovicePříští sobotu 31. října se také uskuteční Hubert ve Zduchovicích. V 10 hodin bude sraz účastníků, o hodinu později slavnostní zahájení a pak se vyjede.

Tradiční soud s večerním posezením je od 19 hodin.

Předpokládaná účast je cca 30-40 jezdců. „Startovné" vyjde na 200 korun. V ceně je zahrnuto pohoštění na půli cesty, přípitek, floty i pamětní list.

Na cestě bude zhruba 30 překážek. Loty jsou rozplánovány i pro pony. Na závěr jízdy se uskuteční lovecké Halali, ze kterého vzejde král honu. Večer pak při soud budě puštěna projekce z jízdy.

Specielní lákadlo je ve Zduchovicích klasická česká zabijačka!

WWW: http://www.kone-zduchovice.cz/

PrahaPražský hubert 2009

JK VÚŽV Uhříněves ve spoluráci s VÚŽV Uhříněves a MČ Praha 22 pořádá v sobotu 31. října Pražského huberta. Na trati budou připraveny skoky do 100 centimetrů a startovné vyjde na 250 korun. V ceně je zahrnuto i občerstvění.

Přihlášky lze zasílat do 29. října formou sms na telefon +420 733 795 431 nebo email: blazkova.katerina@vuzv.cz

Zahájení proběhne v 10 hodin ve dvoře v Netlukách. Tradiční hubertovská večerní zábava včetně soudu proběhne ve 20 hodin v restauraci u Boudů v Kolovratech (Praha 10). K tanci hraje kapela Bessoni.

Hubertova jízda v Herouticích

HerouticeHubert v Herouticích se uskuteční 31. října. Vypsány budou jako vždy loty pro pokročilé i méně pokročilé jezdce. Každoročně se účastní i zkušené děti na pony. Na trase je množství přírodních skoků, všechny těžší skoky se dají objet, součástí je i přestávka na občerstvení. Na závěr samozřejmě halali a večer soud v restauraci farmy.

Sraz na farmě v 10.00 hodin, srdečně zveme všechny účastníky s koňmi i diváky(možnost po dohodě předem zapůjčit koně farmy). Pro upřesnění organizace akce zašlete přihlášku,pokud přijedete s koňmi (heroutice@heroutice.cz).

Hubert je vhodný i pro mladé koně. Celá trasa je přístupná pro diváky.

WWW: http://www.heroutice.cz/dalsi_akce.htm

 

Mnoho dalších zajímavých (nejen) hubertovských akcí (nejen) na tento víkend naleznete v našem Kalendáři akcí.

Už jste si určitě zvykli, že vám každý týden zpracováváme pozvánky na víkend, které nás zaujaly. Na zařazení není žádný nárok a opravdu jde o věci, které nám přijdou něčím vyjímečné nebo ne zas tak časté.

Jak tedy se dostat do pozvánek na víkend?
Zadejte svou akci do našeho Kalendáře (odkaz vpravo nahoře), dejte k ní co nejvíce informací a nebojte se nám k ní případně doposlat i podrobnější zprávu mailem (info@equichannel.cz). Děkujeme.

Podrobnější informace zde: http://www.equichannel.cz/dejte-u-nas-vedet-o-sve-hubertove-jizde

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…