Pozvánka na svod fríských koní

1. 9. 2014 sdružení CSFHO Autor fotek: Petra Ptáčníková

Jedná se o nejdůležitější akci pro chovatele a majitele fríských koní a jako každý rok ho pro vás organizuje CSFHO o.s. ve spolupráci s mateřskou plemennou knihou KFPS. Místo a termín svodu je již vybrán - 27. září 2014 - a my bychom vás tímto chtěli co nejsrdečněji pozvat na tuto výjimečnou událost.

CSFHO o.s. je občanské sdružení majitelů, chovatelů a příznivců fríských koní a je zároveň i výhradním zástupcem holandské mateřské plemenné knihy fríských koní KFPS v Čechách, na Moravě a na Slovensku.

CSFHO o.s. pro majitele a chovatele fríských koní zajišťuje doklady pro jejich koně (jako je registrace koní a hříbat, změny v rodokmenech, duplikáty rodokmenů atd.), ale také poskytuje profesionální poradenství v otázkách plemene, chovu, připouštění klisen a nabízí i pomoc při výběru vhodného hřebce k připuštění.

svod fríských koní

Od letošního roku CSFHO o.s. zajistila dávky mraženého spermatu od osmi top plemenných hřebců přímo z holandských stájí, které jsou nyní dostupné v ČR všem chovatelům (informovali jsme vás i na EQUICHANNELu - CSFHO má pro chovatele fríských koní novinku). Tímto krokem asociace umožnila všem zájemcům připustit své klisny kvalitními, licentovanými plemeníky, aniž by se chovatelé zatěžovali přímou komunikací s holandskými stájemi a logistikou s tímto spojenou.

K dalším akcím, které CSFHO o.s. každoročně pořádá, jsou semináře na různá témata, týkající se ale převážně fríských koní. Letošní rok jsme se zaměřili především na otázku inseminace a reprodukce fríských koní. Na seminář přijela přednášet kapacita ve svém oboru MVDr. Monika Najmanová. Během celodenního semináře byli účastníci zasvěceni do celkového reprodukčního cyklu klisen, dozvěděli se o výhodách i úskalích inseminace chlazeným i mraženým spermatem a pověnovali se i tématu samotného porodu hříběte a následné péče o něj.

Druhý ze seminářů byl věnován trochu jinému tématu, a to posouzení fríského koně a jeho správné přípravě na svod. Přednášet přijela jedna z nejlepších holandských komisařek KFPS, paní L. Hompe, která účastníkům názorně ukazovala nedostatky a přednosti na jednotlivých fríských koních.

Podívejte se také na videopozvánku na svod fríských koní.

Závěrečnou a zároveň vrcholnou akcí letošního roku je svod fríských koní. Jedná se o nejdůležitější akci pro chovatele a majitele fríských koní a jako každý rok ho pro vás organizuje CSFHO o.s. ve spolupráci s mateřskou plemennou knihou KFPS. Místo a termín svodu je již vybrán na 27. 9. 2014 a my bychom vás tímto chtěli co nejsrdečněji pozvat na tuto výjimečnou událost.

Přijďte se také podívat a podpořit krásné černé perly. K vidění budou hříbata, ročci a dvouletky, klisny i hřebci.

Celkový počet nahlášených koní je 49 a výkonnostní zkoušky IBOP pojede letos 11 koní! Startovní listina se brzy objeví na stránkách CSFHO.

Máme pro vás připravené občerstvení, nejedno vystoupení a příjemnou atmosféru, kterou podtrhává krásné prostředí Jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské.

plakát

Pro více informací sledujte webové stránky CSFHO.

Podobné články
Dokument „Operation X: The Secrets of the Horse Billionaire“ obsahuje záběry a rozhovory natočené skrytou kamerou reportérem, který v lednu tohoto roku pracoval jako ošetřovatel ve výcvikovém centru Helgstrand Dressage

Když dánská televize TV2 po velkých právních tahanicích odvysílala koncem listopadu dvoudílný dokument „Operation X: The Secrets of the Horse…

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…