Pozvánka na 8. Den koní 2010 v Radkově Lhotě

15. 5. 2010 Milan Foukal

Poslední květnový víkend, 29.-30.5.2010 se v Radkově Lhotě koná již 8. Den koní. Dvoudenní program bude rozdělen na hobby soutěže a oficiální parkury a samozřejmě nebude chybět ani zábava pro nesoutěžící. Nestavíte se?

Den koní v Radkově Lhotě 2010

V sobotu 29. 5. a neděli 30. 5. budou v rámci oslav dne koní uspořádány na kolbišti agroturistického areálu v Radkově Lhotě různé jezdecké soutěže, které divákům přiblíží využití koní ve sportu v současné době.

Radkova LhotaLetos se Jezdecký klub Radkova Lhota rozhodl o spojení tohoto svátku, který je v pořadí již 8. „Dnem koní“, s oficielními parkurovými soutěžemi, což z ní dělá určitě akci velkého významu.

Současně je však tento víkend věnován i dětem, které slaví 1. června svůj svátek. Ty se mohou po oba dny těšit při zaplacení vstupného z jízdy na koni, možnosti účastnit se soutěže o ceny v malování „Namaluj si svého koníčka", kde pro nejmenší bude připravena předloha k vykreslení, a pokusu o běh dětí přes překážky - „Dětská cross country“, která povede například i přes prvky irské lavice.

Celý víkend bude skýtat vyžití jak pro příznivce koní a jezdeckých sportů, tak pro děti a současně i dospělé zájemce v jízdě na koni.

Sobotní den bude zahájen neoficielní výstavou koní, která je pojata jako soutěž v předvádění. Věříme, že se do budoucna tato akce rozšíří na oficielní výstavu koní a 5. ročník, který tato soutěž má ve svém pořadí, je toho důkazem. Předvedena by měla být plemena koní anglický plnokrevník, nebo například teplokrevná plemena a plemena pony. Současně bude v rámci této soutěže i divácká soutěž o nejhezčího koně očima diváků. Majitel koně a vylosovaný divák budou odměněni. Snahou radkolhotských je tak aspoň malou měrou nahradit přerovské výstavy koní. Věříme, že po dobudování celého areálu bude možnost uskutečnění například i večerních programů v rámci této dvoudenní jezdecké show a současně z této akce vytvořit významnou sportovní a kulturní akci Olomouckého kraje.

Po skončení čeká diváky předvedení a křtiny hříběte po zesnulém vynikajícím dostihovém hřebci Tribal Instinct, vítězi České trojkoruny.

Další část dopoledního programu se ponese v duchu westernových disciplín, kde je jako první na programu westernový trial parkur. Po atraktivní židličkové bude westernový dvojboj z rychlostních disciplín barely a tyče.

Poté se přeneseme do parkurových disciplín, kde je nejprve na programu parkur mini a parkur ZM v duchu hobby soutěží. Tím končí první část sobotního programu.

cross country Radkova LhotaNásledovat by měla Dětská cross country a vyhodnocení divácké souteže o nejhezčího koně v předvádění.

Po ní začné program oficiálních parkurových disciplín, a to parkur pro děti a juniory se stupňovanou obtížností do 100 cm. Pak jsou na programu ještě parkury stupně Z a ZL, který sobotní program ukončí.

Nedělní den zahájí parkurová disciplína pro pony, parkur handicap. Po ní zavládne opět židličkový boj o vítěze. Následovat bude terénní vozatajský parkur.

Po tomto začnou soutěže ve skokovém derby. Nejprve budou mít možnost se v této disciplíně utkat jezdci na ponících. Druhá soutěž je již však věnována velkým koním. Skokové derby je soutěž, kdy jezdec překonává terénní a crossové překážky společně s parkurovými skoky. Slavnostním otevřením irské lavice a sestav překážek s nimi spojených bude za asistence vynikající klisny Hřivny (5. místo ve Velké pardubické a 1. místo v Ceně Labe) a jejich potomků a dalších účastníků závodu zahájena velmi zajímavá a atraktivní soutěž v cross country.

Po nich bude následovat opět „Dětská cross country“, která uzavře první část nedělního programu.

Odpolední oficiální soutěže začne opět parkur pro děti a juniory se stupňovanou obtížností do 100 cm. Poté následuje parkurové dvoufázové skákání na výšce 100/110 cm a závěr bude patřit jednohvězdičkovému parkuru stupně „L*“.

Jezdecký klub přeje všem účastníkům této akce hodně sportovních úspěchů a divákům skvělou zábavu spojenou s krásným dnem plným koní a her pro děti.

8. den koní Radkova Lhota

Průběžné aktualizace o akci naleznete na stránkách http://aarl.wz.cz nebo http://jkosrl.wbs.cz.

Pod článkem najdete v souborech DOC rozpis oficiálních soutěží i propozice na oba dva dny.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…