Pozvánka do zimního království starokladrubských koní

21. 12. 2015 Tisková informace Autor fotek: archiv NH Kladruby nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem bude veřejnosti otevřen i mezi vánočními svátky! V sobotu 26. 12. a v neděli 27. 12. 2015 si mohou návštěvníci odpočinout od vánočního shonu v krásném prostředí areálu hřebčína Kladruby nad Labem, kde jsou pro ně připraveny prohlídky stájí, unikáty ze sbírky kočárů a doprovodný program pro děti.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem myslí na své příznivce i o vánočních svátcích. O víkendu 26. - 27. 12. připravil program pro veřejnost, který nabízí možnost odpočinout si od vánočního shonu a potěšit se prohlídkou stájí či procházkou kulturní krajinou, která byla nedávno vyhlášena krajinnou památkovou zónou a je na kandidátní listině UNESCO.

*Víkendový program bude probíhat mezi 11:00 a 15:00 hod. Kromě prohlídek stájí, kde budou návštěvníci mimo jiné moci poprvé spatřit chovné klisny, které se po rekonstrukci jako poslední vrátily do hlavního kladrubského areálu, je v nabídce i prohlídka nové postrojovny a kočárovny s desítkou výjimečných kočárů a sání. Zcela mimořádně budou k vidění pohádkové sáně ze slavného filmu Tři oříšky pro Popelku.

Ing. Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína, k tomu dodává: „Po dlouhém období, kdy byl hřebčín z důvodu rekonstrukce uzavřen, se snažíme veřejnosti co nejvíce otevřít a ukázat, co je u nás nového. Vánoční atmosféra kouzlo hřebčína se starokladrubskými koňmi jen podtrhuje a bude pro všechny jistě balzámem na duši. Naopak pro novou sezónu 2016 jsme připraveni s plným nasazením."

Pro děti bude během víkendu připravena vánoční tvořivá dílna, kde si budou moci vyrobit vlastní dekorace a ozdobičky. Každý dětský návštěvník, který přinese koním vánoční dárek v podobě nějakého pamlsku (tvrdý chleba, jablko či mrkev), má vstup na prohlídkový okruh zdarma.

Prohlídky stájí jsou naplánovány na 11:15, 12:30 a 14:00, prohlídky postrojovny a kočárovny budou probíhat průběžně.

Cena prohlídek:
Stáje: Dospělí - 90 Kč, Děti, senioři, ZTP - 60 Kč
Postrojovna a kočárovna: Dospělí - 70 Kč, Děti, senioři, ZTP - 40 Kč

Kontakt:
Pavel Douša, tel: + (420) 724 412 266, e-mail: dousa@nhkladruby.cz, www.nhkladruby.cz, www.facebook.com/nhkladruby

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…