Poslední Cesty ke koním 2005

Cesty ke koním přežily deset let vydávání, loňský ročník byl jubilejní. V průběhu doby se rozšířil obsah, změnila úprava, systém, spolupracovníci i tiskárna.

Velmi bych chtěla poděkovat za původní pomoc Tomáši Tenglerovi a Heleně Görnerové a potom hlavně dlouholetému spolupracovníkovi, grafikovi Ing. Danielu Jenne a jeho paní Dianě. Také spolupráce s novoměstskou tiskárnou byla vždy vynikající.

Letos vznikl jen dodatek loňských Cest ke koním, kde naleznete několik, většinou nových firem, a dále aktuální kalendář závodů v ČR a v zahraničí. Důvod je velmi prozaický, nemám v podstatě vůbec žádný volný čas, kdy bych mohla tuto příručku tvořit.

Dalším a zcela zásadním důvodem je velká osobní ztráta. Po celou dobu mi především s distribucí a rozesíláním nejen Cest ke koním pomáhal můj tatínek František Gotthard. Poslední desetiletí, kdy již sám nemohl cestovat, cestovaly po republice alespoň jím rozesílané stovky knížek o koních. Tuto práci dělal pečlivě, svědomitě a rád. Znal naši velkou rodinu českých koňařů možná lépe než my sami. Ještě teď leží na psacím stole jeho brýle a pod nimi seznam nových adres... Opustil nás náhle po těžké operaci srdce za krásného ale neuvěřitelně smutného jarního dne 22. března 2005.

V nejbližší době proto musím upustit od vydávání Cest a dalších knížek vlastním nákladem, jelikož se snažím věnovat veškerý svůj čas i znalosti práci ve vedení NH Kladruby a sama bych přípravu a distribuci knižních publikací nezvládla.

Objednávky Cest a dalších příruček přes SMS 603 269 705 nebo gotthardova@volny.cz.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…