Poslední červencový víkend ve znamení závodů

24. 7. 2012 Alena Pětrošová Autor fotek: vaquero.cz, archiv EQCH

Poslední červencový víkend se blíží a bude prosycen především závodní atmosférou. Soutěžit se bude v mnoha různých disciplínách: klasicky v parkurovém skákání a drezuře, méně tradičně se utkají chladnokrevní koně, hobby vozatajové či chovatelé pony. Na své si přijdou i nesoutěživí jedinci, toužící spíše po vzdělávání se.

Společná klinika Pedra Torrese a Jeffa Sanderse

1Již od úterý 24. července do neděle 29. července se koná na Ranchi v Bystré nad Jizerou klinika, jež má potvrdit, že "dobré jezdectví je jen jedno". Kliniku povedou společně Jeff Sanders, vaquero horseman, a Pedro Torres, propagátor Doma Vaquera a absolvent portugalské jezdecké školy. Oba mají za sebou již několik klinik pořádaných zde v České republice, organizátoři akce se však rozhodli využít skutečnosti, že Vaquero Horsemanship v principu vychází ze španělské jezdecké školy a sezvali oba zkušené lektory ke spolupráci, čímž dali vzniknout této jedinečné akci.

Bližší informace naleznete na stránkách pořadatele, o práci Jeffa Sanderse jsme vás také informovali zde na EQUICHANNELU.

IV. Shetland pony show

2Show pořádaná JK Dominika o.s. s hledáčkem zaměřeným na poníky proběhne ve dnech 28.-29. července v jezdeckém areálu PZoo Chomutov. V sobotu se můžete těšit na výstavu shetlandských pony, fellských pony a open kategorii „jezdeckých pony" otevřenou pro pony do 148 KVH a na speciální výstavní třídy Mladý vystavovatel, Lead Rein, First Riden a Open Riden.

V neděli pak budou na programu sportovní soutěže pro pony, jízda zručnosti, skok mohutnosti, parkur 30 a 50 centimetrů vysoký a vozatajský parkur, jehož se budou moci zúčastnit i dospělí jezdci.
Oba dny program začíná dopoledne v 10.00 hodin.

Bližší informace v pozvánce, propozice v PDF souboru.

3XI. ročník Velké ceny Strakonic

Již VII. kolo Českého skokového poháru pořádá Stáj Polák Strakonice ve dnech 27. - 29. července. K vidění budou parkurové soutěže od stupně Z do stupně ST**. Soutěžit se bude v pátek od 8.30, o víkendových dnech od 8.00 hodin. V pátek večer je v rámci doprovodného programu naplánována velká grilovací party.

Závody vyvrcholí v neděli Velkou cenou Strakonic, jednokolovou soutěží stupně ST**, která je zařazena do seriálu ČSP České pojišťovny 2012.

Rozpis závodů v tomto odkazu.

Drezurní závody Nebanice 4

V jezdeckém areálu Tělovýchovné jednoty Agro Cheb - Nebanice proběhnou ve dnech 27. - 29. července drezurní závody. Ve třech dnech se soutěžící dvojice poměří v drezurních úlohách od stupně Z až do stupně T.

V některých z úloh bude možné získat kvalifikaci KMK, kvalifikaci v rámci Českého drezurního poháru a kvalifikaci v rámci Severočeského drezurního poháru. Zároveň se zde odehraje Oblastní mistrovství Karlovarského kraje v drezuře - jezdci budou hodnoceni v kategorii pony v úloze P4, v kategorii děti na velkých koních v úloze DU, v kategorii juniorů v úloze DD a v kategorii mladších jezdců a seniorů v úloze SG.

Propozice k nahlédnutí zde.

5O pohár Marie Terezie

První ročník hobby vozatajských závodů O pohár Marie Terezie se bude konat 28. července pod záštitou Jezdeckého klubu Terezovský dvůr v obci Terezín u Čejče (okres Hodonín). Program závodů začíná v 11.00 hodin dopoledne drezurní zkouškou, odpoledne od 14.30 poměří soutěžící síly v parkurové zkoušce.

Kromě závodů samotných se můžete těšit i na pestrý doprovodný program, kterému vévodí výstava obrazů Natálie Žampach Kohlmünzerové a výstava fotografií Ing. Dalibora Gregora a který je završen večerní zábavou s názvem „Letní noc".

Www stránky pořadatele: Výcviková stáj Terezovský dvůr

Den slezského norického koně

6V sobotu 28. července se v Hřebčíně Františkův Dvůr v Klokočově koná Den slezského norického koně. Chladnokrevných plemen koní bude k vidění více, ale jak napovídá název, hlavní hvězdou programu bude slezský norik.

Zástupce tohoto plemene uvidíte v chovatelské přehlídce a především pak v terénní jízdě chladnokrevných spřežení, soutěži kombinované z formanské jízdy a ovladatelnosti v kládě. Předvedení budou také koně nabídnutí k prodeji. Program začíná v 11.00 hodin dopoledne.

Více informací k dispozici zde.

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…