Podzimní termín kurzu "Cvičitel pro všechny"

V roce 2015 vypisujeme také podzimní termín kurzu Cvičitel – instruktor – pro „všechny“ 2015 anglická „verze“.

V roce 2015 vypisujeme další podzimní kurz pro zlepšení vzdělanosti jezdecké veřejnosti. Jezdecké veřejnosti, mající zájem o vzdělání a poté spolupráci při přípravě jezdců ve výcviku v jízdě na koni v turistických jízdárnách, soukromých rančích a pod. Kurz je vhodný též pro osoby, které zajišťují přípravu a vedení koní v hiporehabilitaci jako základní vzdělání pro navazující speciální kurz v oblasti hiporehabilitace.

Podmínkou účasti v kurzu je věk min. 18 let a základní teoretické a praktické znalosti v jezdectví - jezdecká licence ČJF není podmínkou. Po absolvování kurzu a zkoušky nebude kvalifikace vyznačena v licenci ČJF!

Kurz je zaměřen ke splnění teoretické a praktické zkoušky - není tedy určen k výuce jízdy na koni - přihlásit by se měli pouze jezdci, kteří již jezdit na koni umí a chtějí si zlepšit své lektorské dovednosti.

Kurz je zajištěn vysoce odbornými lektory.
Absolvování kurzu - 202 hodin (výuka teoretická a praktická) formou víkendového studia (so + ne) je ukončeno zkouškou před komisí. Zkouška se skládá z části teoretické (písemný test a ústní zkouška) a praktické (pro anglický styl: drezura st. Z a parkur do 80 cm - jako zkouška vedení a ovládání koně), dále vedení výcvikové hodiny a lonžování koně se začátečníkem.

Absolventi kurzu jsou schopni vést výcvik v jízdě na koni v anglickém stylu na jízdárně i v terénu, pro rekreační a hobby ježdění, a pro agroturistiku za dodržení zásad bezpečnosti. Kurz je vhodný také pro osoby, které zajišťují přípravu a vedení koní v hiporehabilitaci jako základní vzdělání pro navazující speciální kurz v této oblasti.


Vzdělávací kurz bude vypsán v roce 2015 na podzim v BRNĚ na VFU.

Další informace a přihlášky: enesnalova@draci.cz nebo tel. 604 176 856.
K organizačnímu zajištění kurzu je nutné poslat přihlášku co nejdříve, nejpozději však do 10. července 2015.

Další informace naleznete v přiloženém letáku.

Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…