Pippa Fun je Zlatý kůň Zlaté podkovy

27. 8. 2012 Jiří Křepelka Autor fotek: Lucie Hladová

Zlatým koněm 47. ročníku Zlaté podkovy byla vyhlášena Pippa Fun, startující za JO Albert Stolany. Klisna má za sebou vynikající sezónu, kvalifikovala se do finále seriálu, v něm prohrála jen o 0,64 bodu a skončila druhá. Je třeba zdůraznit, že jako jediná z finalistů Zlaté podkovy absolvovala závěrečnou skokovou zkoušku bez chyby. V jejím sedle byl jako vždy Robert Pokorný.

Hnědka 80/168 Pippa Fun se narodila 7. února 2005 v chovu Ing. Jana Höcka (Senohraby). Je zapsána v plemenné knize slovenského teplokrevníka chovaného v České republice.

Otcem Zlatého koně 2012 je holandský teplokrevník (KWPN) 968 Edminton (po Emilion), matkou plnokrevná Písnička, po 6016 Coulstry z Pokra, po Caramel (Wiesenklee).

Pippa Fun postupně vyhrála Stříbrné podkovy v Borové a Brně - Panské líše, potom skončila čtvrtá ve Zlaté podkově (Loštice) a nakonec zvítězila v poslední kvalifikaci, Zlaté podkově na humpolecké trávě.

Prestižní titul Zlatý kůň ZP uděluje vydavatelská společnost Profi Press. Základní podmínky jeho získání jsou dvě - kandidát musí být produktem českého chovu, s odpovídajícími výsledky v celé sezóně.

V letošním finále Zlaté podkovy startovali tři Zlatí koně předešlých let - Tiksi (2009), Damon 2 (2010) a Dallas 1 (2011).

Pippa Fun

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…