Ostře nabitý druhý červencový víkend je za dveřmi!

9. 7. 2019 EQCH redakce Autor fotek: archiv událostí

Mistrovská drezura, svod španělských koní, vzdělávání i rodeo - o tom všem bude druhý červencový víkend! Přestože jsou avizovány přeháňky i silné bouřky, teploty zůstanou příjemně letní. Kam tedy vyrazíte o druhém červencovém víkendu vy?

Mistrovství České republiky v drezuře

Drezuristé mají před sebou pomyslný vrchol letošní sezóny. Mistrovství České republiky v drezuře a paradrezuře odstartovalo již dnes, 11. července, ve středočeských Královicích!

O mistrovské medaile budou v Královicích bojovat všechny věkové kategorie - děti, junioři, mladí jezdci i senioři a tituly si budou rozdělovat i paradrezurní jezdci. Na programu nebudou ale jen soutěže jednotlivců. Soutěžit budou i družstva.

Loňská vítězka nejvyšší kategorie, seniorské střední rundy, Libuše Mencke, bude na startu chybět z důvodů kolize termínu MČR s Bundeschampionatem 2019 a Stuten Parade, která se koná v jejím domovském hřebčíně Ganschow.

Přesto se ale bude zcela jistě na co dívat. Do střední rundy je nahlášena téměř kompletní česká špička. Uvidíme nejen Adélu Neumannovou s Babylonem van Lange Weeren, Terezu Hábovou s Jamesem Bondem, Vandu Bělinovou s Conellym, Hanu Vášáryovou s Filipou nebo Alenu Ticovou s Jazzpointem, ale ze své domovské stáje v Rakousku přijede i Michal Košťál s Little Jackem.

Pokud tedy již nemáte tento víkend červeně zakroužkovaný, zakroužkujte ho a vyražte do Královic za drezurou! :)

 

Letní dostihový den

Za dostihy tentokrát opět do Prahy! Metropolitní dostihová sezóna pokračuje ve Velké Chuchli 12. července, a to Letním dostihovým dnem.

Program zahájí klusácké dostihy, které startují od 11 hodin a pokračují až do 14 hodin. Cvalové dostihy pak budou v Velké Chuchli probíhat od 16 do 19 hodin.

Startovní listiny klusáckých i cvalových dostihů a další informace naleznete na webu závodiště Velká Chuchle. Nebo můžete navštívit FB stránku události.

 

Svod španělských koní

Jste ctitelé ohnivé a oslnivé krásy španělských koní? Pak byste měli tuto sobotu, 13. července, zavítat do areálu JK Merko v Hybrálci u Jihlavy.

Spolek chovatelů a přátel plemene PRE vás srdečně zve na 4. svod španělských koní, který organizuje ve spolupráci s plemennou knihou ANCCE (Asociación Nacional de Criadores de Caballos de Pura Raza Española). Na tuto výjimečnou akci je přihlášeno 19 koní a bude tedy pro co se nadchnout a co obdivovat! :)

Součástí letošního svodu bude i vzdělávací seminář s posuzovatelkou Da Carmen Saavedra Roel. Díky jejím znalostem a zkušenostem se budete moci odborně seznámit s podmínkami hodnocení koní. Diskutovat se bude i o ideálním exteriéru PRE a všem, co s chovem souvisí. Diskuze bude otevřená pro všechna témata a pro všechny zájemce.

Patříte mezi chovatele, majitele nebo vás jen okouzila krása španělského koně? Neváhejte a jeďte se podívat!

 

Rodeo Boršov nad Vltavou

Na své si mohou přijít i milovníci rychlostních westernových disciplín. V sobotu 13. července proběhne v kempu Poslední Štace v Boršově nad Vltavou další rodeo, které je součástí Mistrovství ČR v rodeu.

 

Mechanic and Motion clinic with Mark Shaffer

U westernových disciplín ještě zůstaneme a to v souvislosti se vzděláváním. Ve dnech 15. až 17. července se bude na Prosper Horse Ranch Čeladná konat zcela ojedinělý vzdělávací seminář. Českou republiku totiž navštíví více než 100násobný World champion ve western pleasure Mark Shaffer, který povede tento třídenní vzdělávací kurz.

V případě zájmu pište na e-mail: saki1@seznam.cz nebo volejte na tel: 777854111.

 

V. Karlovarská Wpc&shp Show Nebanice 2019

Na své si přijdou o tomto víkendu i chovatelé a příznivci původních britských plemen. V areálu Chov koní Nebanice proběhne ve dnech 13. až 14. července V. Karlovarská Wpc&shp Show Nebanice 2019.

Těšit se můžete na výstavní třídy na ruce, svod, speciální výstavní třídy i doprovodný program.

 

Czech Extreme trail CUP

Čtvrtý závod seriálu Czech Extreme Trail Cup, který je otevřen všem věkovým kategoriím bez nutnosti členství v jakékoliv organizaci. Závody jsou naplánovány na tuto sobotu, 13. července, a konat se budou ve Vinařích. Začátek již v 8:00!Drezurní soustředění s Lucií Kruijsen

Své tento víkend nabídne i drezurním jezdcům, kteří odmítají udidla. Český bezudidlový spolek a Farma Vysoká vás zvou na soustředění s drezurní trenérkou Lucií Kruijsen (Frankovou). Soustředění je otevřeno pro všechny jezdce bez rozdílu... vítáni jsou jezdci s udidly i bez! :)

Soustředění proběhne ve dnech 12. až 14. července v areálu Farmy Vysoká nedaleko Liberce.


Lucie Kruijsen má zkušenosti s výcvikem a ježděním koní od obsednutí až do úrovně GP. Momentálně působí ve své malé stáji v Holandsku, kde trénuje koně jak své, tak i svěřené. Svou prací dokazuje, že i na vysoké drezurní úrovni můžete mít svého koně jako kamaráda a partnera! 

V pátek po ukončení tréninkových lekcí proběhne i teorie věnovaná jak drezurnímu sportu, tak i správnému managementu koně.

 

1. den s chladnokrevníky 2019 - Štichov

Sobotu 13. července si mohou užít i ctitelé chladnokrevných koní. Foistův statek pořádá ve Štichově akci nazvanou 1. den s chladnokrevníky 2019. V rámci akce proběhne i 7. kolo O pohár Lesů ČR, které je kvalifikací na MČR. Začátek události je v 10:00.

Můžete se těšit na:

  • grilování býka z vlastní farmy
  • pivo z regionálního pivovaru
  • výstavu zemědělské techniky
  • výstavu lesnické techniky
  • předváděcí akci lesní vyvážečky za koně
  • předváděcí akci žacího stroje za koně
  • práci podkováře a jeho umělecké výrobky z podkov
  • atrakce pro děti (kolotoče, skluzavky, malování na obličej, atd.)

A tentokrát ještě Evropa...

Tento víkend ale volá i po tom, abychom vyrazili podpořit české barvy do zahraničí. Proběhnou totiž tři šampionáty FEI s českou účastí.

Reining má svá želízka v ohni na mistrovství světa juniorů, které se koná ve švýcarském Givrins. Fandit můžete juniorkám Nikole Káňové, která bude na MS sedlat valacha Charlie Rooster Lynxe, a Tee Karasové, která bude startovat s valachem Jimmy Stormy Runner!

Mimo to máme své zástupce i na mistrovství Evropy juniorů ve všestrannosti, které se koná v nizozemském Maarsbergenu. Průběh akce a výsledky můžete sledovat zde.

A také na skokovém mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců, které probíhá v Zuidwolde. Program i výsledky skokového mistrovství pak naleznete zde.

 

Věříme, že si nadcházející víkend úžasně užijete, i kdyby měly nakonec přece jen padat trakaře! :)

Podobné články

Co má společného kůň Jana Žižky na Vítkově a ten u zámku ve Slatiňanech?

Ještě před několika lety byly v těchto místech nevábné porosty starých, suchých trav. Pastva velkých kopytníků však proměnila stovky hektarů bývalého…