Opatrný a Onoprienko předali svůj obří pohár

2. 4. 2009 Josef Malinovský Autor fotek: Josef Malinovský

Ve čtvrtek 2. dubna se v Hipologickém muzeu ve Slatiňanech konalo slavnostní zahájení návštěvní sezony 2009 a zároveň oficiální předání 140 cm vysokého ČSOB Poháru Jezdectví, který je dle České knihy rekordů největší sportovní trofejí v ČR udílenou v individuálních disciplínách. Pohár předali muzeu do opatrování osobně jeho vítězové z roku 2008 - Aleš Opatrný a Alexander Onoprienko, a to za přítomnosti četných zástupců regionálních i celoplošných médií. Z této zajímavé akce vám přinášíme aktuální fotoreportáž. Reportáž České televize najdete ZDE.


Ve slatiňanském muzeu se sešlo nejen velké množství novinářů, ale také významných hostů z řad oficiálních představitelů (zprava): ing. Z. Motyginová (šéfredaktorka časopisu Jezdectví), ing. J. Rudolfová (marketingové oddělení ČSOB), ing. L. Gotthardová (nová správkyně hipologického muzea a vzorná hostitelka celé akce), Aleš Opatrný (vítěz ČSOB Poháru Jezdectví 2009 ve skocích), Ing. Kryl (nový ředitel Národního památkového ústavu pro územní pracoviště Pardubice), Alexander Onoprienko (vítěz ČSOB Poháru Jezdectví 2009 v drezuře) a MVDr. I. Jeník (starosta města Slatiňany). Mimo záběr byl ještě přítomen ing. Pešek – náměstek národního památkového ústavu.

Všichni oficiální představitelé pronesli krátké proslovy. Snímek zachycuje ing. Lenku Gotthardovou (vlevo) a ing. Jaroslavu Rudolfovou z ČSOB, která je již třetím rokem generálním partnerem Poháru Jezdectví.

Jezdci Aleš Opatrný a Alexander Onoprienko se zhostili čestné funkce odhalení, resp. vybalení ČSOB Poháru Jezdectví a jeho umístění na vybrané místo, kde bude vystaven po celý letošní rok.

Pohár je venku, zbývá ho jen přenést do určeného okenního výklenku, kde se bude krásně lesknout ve sluneční záři...

Pro fotografování však ještě pohár zůstal mimo dosah jarního sluníčka, které do zámku vnášelo ostré světlo. Teplo však přes dvojitá okna zatím příliš do interiérů neproniklo, venku bylo přece jen tepleji.

Nemohl chybět také slavnostní přípitek na novou sezonu v hipologickém muzeu, která byla tímto oficiálně zahájena. Přejeme muzeu především mnoho spokojených návštěvníků!

Slavnostní okamžiky zaznamenávali nejen fotografové, ale také dva televizní štáby.

Dobrým zvykem při podobných příležitostech bývá zápis do pamětní knihy...

...a pak už se rozdávaly rozhovory.

Pro náročnější fotografy ještě krátké pózování s pohárem na denním světle.

Po malém občerstvení si mohli přítomní prohlédnout expozice slatiňanského zámku,...

...po kterém je provedla osobně ing. Lenka Gotthardová.

Tak ať se ČSOB Poháru Jezdectví ve Slatiňanech daří – jistě tam bude v dobrý rukou!


ČSOB Pohár Jezdectví bude (vedle tisícovek dalších exponátů) ke shlédnutí již od prvního dubnového víkendu, tedy od 4. 4. až do konce sezony - tj. do 31. 10. Návštěvní doba bude v dubnu a říjnu o sobotách, nedělích a svátcích, od května do září každý den kromě pondělí a to od 10 do 16 hod. (závěr prohlídky v 17.00 hod). Bližší informace získáte na telefonním čísle 469 681 112 nebo na webových stránkách www.hippologickemuezeumslatinany.cz.

TV reportáž uvedla již ve čtvrtek Regionální televizní agentura - RTA (www.rta.cz) a do pátečního vydání Událostí v regionu ji chystá Česká televize. Podrobnosti uvede také Český rozhlas Pardubice, MF Dnes pro Pardubický kraj a další regionální média. 

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…