Oblastní konference ČJF v Praze

9. 4. 2009 Josef Malinovský Autor fotek: Josef Malinovský

Také pražská oblast ČJF má již po své konferenci. Ta se uskutečnila ve středu 8. dubna v Praze na Strahově. Sešlo se na ní 23 zástupců klubů z celkového počtu 122 registrovaných subjektů.

Ing. Jaroslav Sedláček uděluje výkonnostní odznaky ČJF.

Ve zprávě o činnosti oblasti byla zmíněna celá řada úspěchů pražských jezdců a to jak na republikových šampionátech, tak na mezinárodních závodech. Byly též uděleny bronzové, stříbrné a jeden zlatý odznak ČJF. Praha byla úspěšná i na pořadatelském poli a ve stejném duchu by měla pokračovat letos. V roce 2009 se zde uskuteční celkem 41 závodů, což je o osm více, než v roce 2008. Ubudou však závody mezinárodní. Naopak špatným signálem je, že ze 69 absolventů ZZVJ neprošlo 37, což ukazuje velkou nepřipravenost uchazečů o jezdeckou licenci.
V roce 2008 se v Praze uskutečnilo také školení rozhodčích, kterých jen v oblasti přibylo 19. Tito nováčci však těžko hledají uplatnění v praxi, jelikož tradiční pořadatelé si vybírají tradiční tým rozhodčích. I proto jedno ze schválených usnesení na konferenci stanovilo, že od nynějška by na každých závodech měl ve sboru rozhodčích zasednout jeden z čerstvých absolventů.
Dalším bodem jednání byla zpráva o hospodaření oblasti, která vyzněla více než příznivě. Oblast Praha totiž měla v roce 2008 zisk více jak 149 tisíc Kč. Rozpočet na letošní rok by měl být vyrovnaný.
Důležitou informací před blížící se celostátní konferencí ČJF je skutečnost, že oblast Praha bude navrhovat od roku 2010 schválení navýšení poplatků za licence pro dospělé na 500 Kč a pro jezdce do 18 let na 300 Kč. Na druhé straně bude navrhovat snížení, resp. zrušení některých v minulosti kritizovaných poplatků, jako např. zápis závodů do kalendáře ČJF apod.
Prezident ČJF ing. Jaroslav Pecháček informoval přítomné ve svém diskusním příspěvku mj. o proběhlém zasedání FEI, kde se např. hovořilo o ustanovení nové komise pro čistotu sportu a plánovaném zpřísnění trestů za pozitivní medikační (dopingové) testy. Zatímco v současnosti většina trestů byla okolo 6 měsíců trvání, v budoucnu by zákazy činnosti měly být i na 4 roky. Ing. Pecháček hovořil též o problémech s financováním sportovních svazů od ČSTV, resp. Sazky. Též připomněl, že na každé jízdárně musí být provozní řád, který může předejít případným sporům v případě úrazu některého z klientů jezdeckého zařízení.
V pokračující diskuzi se hovořilo o informování prostřednictvím internetových stránek oblasti Praha i celé ČJF a také o systému vzdělávání v rámci ČJF...

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…