O víkendu Pardubice ožijí parkurem a drezurou

3. 6. 2009 Dušan Korel Autor fotek: Jiří Bělohlav

Po měsíční odmlce znovu o nadcházejícím víkendu ožije pískové kolbiště na Dostihovém závodišti v Pardubicích. V sobotu 6. června a v neděli 7. června se zde uskuteční dvoudenní soutěž, nazvaná Víkend východočeských prodejců jezdeckých potřeb - skoky a drezura pony.

parkurPůvodně se v sobotu v Pardubicích měl konat další díl Hobby soutěží v parkurovém skákání. Místo toho se však uskuteční dvoudenní závody. „Původní pořadatel vypadl a soutěž byla přesunuta k nám," uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a stavitel parkuru.

Závod nabídne bohatý program - je v něm třináct soutěží. Sedm z nich se uskuteční v sobotu, dalších šest poté v neděli. Parkur i drezura se budou konat na pískovém kolbišti v areálu závodiště. „Ceny pro nejlepší jezdce věnovali prodejci jezdeckých potřeb z východních Čech," prozradil nám J. Grodl.

Závody v kategoriích pony jsou zároveň oblastním mistrovství Východočeské oblasti. Do sobotního programu jsou však zařazeny i parkurové soutěže, otevřené pro všechny koně a jezdce. Prezence účastníků se po oba dny uskuteční vždy od 7.30 do 8.30 hodin. Úvodní soutěž dne bude vždy zahájena v 9.00.

Sobotní program na dostihovém závodišti však bude pestřejší. Současně se závody se v areálu bude konat 8. dětský superden. Začne v 10.00 hodin.

Na pískovém kolbišti se bude závodit i ve středu 10. června. Uskuteční se na něm Liga zemědělských škol v parkurovém skákání. Začátek bude v 11.00 hodin a na programu budou soutěže s překážkami do 90 cm, do 100 cm a do 110 cm. „Soutěže jsou otevřené, může se jich zúčastnit každý zájemce," nalákal Grodl.

Propozice víkendové soutěže na adrese www.pardubice-racecourse.cz/skoky-a-drezura-pony.html

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…