Nováčci v zoo. Liberecká zahrada hlásí nové přírůstky
U dagestánců má Zoo Liberec dvě samičky narozené první týden v červenci. Kozorožce dagestánského zde chovají od roku 1961. Tehdy sem dorazili jeden samec a dvě samice ze Zoo Moskva.
Neúměrný lovecký tlak a ilegální odstřely jsou příčinou rozdrobení populace kozorožců do mnoha malých izolovaných částí v místech jejich výskytu. Druhým přírůstkem v zoologické zahradě je mladý sameček koně domácího - mini appaloosa, který se prohání ve výběhu poníků.
Celý článek přináší Jablonecký deník.cz: Nováčci v zoo. Liberecká zahrada hlásí nové přírůstky
Galerie
Martina Drásalová a vytrvalost. Nerozlučná dvojice. Co Martinu čeká v letošní sezoně? Kam míří a zamíří? A jaké byly její jezdecké začátky?
Uhynul nejstarší kůň světa
Arabská klisna Echoquette, kterou Guinessova kniha rekordů oficiálně uznala jako nejstaršího koně na světě, uhynula ve věku 36 let a 222 dní.