Nejkrásnější kůň České republiky 2012: teplokrevná a sportovní plemena

16. 7. 2012 Jiří Křepelka, Lucie Hladová Autor fotek: archiv soutěže

AKTUALIZACE: Pro hlasování zbývá posledních pár hodin! // Kvarteto nominované do předposlední divize ankety nemá žádného jasného favorita. Soutěžit o přízeň hlasujících budou sportovními soutěžemi a exhibicemi ostřílený valach, nadějný šestiletý skokan, zavedená všestranná matka a mladá, teprve čtyřletá vítězka prestižní chovatelské přehlídky.

Rozhodování o vítězi předposlední divize může být ještě hodně napínavé, v tuto chvíli je na vedoucí pozici zástupce slovenského teplokrevníka, hřebec Asparuch, s 230 hlasy, těsně za ním je klisna českého teplokrevníka 54/525 Ornella s 206 hlasy! Za nimi zůstává moravský teplokrevník a kůň Kinský.

Vyberte si i vy a dejte svůj hlas svému favoritovi, hlasování končí dnešní půlnocí!

Hlasujte v anketě "Nejkrásnější kůň ČR 2012": Teplokrevná a sportovní plemena

Vítěz automaticky postupuje do finále, kde už na něj čekají shetlandský pony, islandský kůň, českomoravský belgický kůň, fríský kůň a achaltekinský kůň.

O vítězi rozhodují vaše hlasy - hlasujte na serveru Asociace svazu chovatelů koní ČR do 31. července.

Po této divizi se ještě bude hlasovat v divizi poslední, a to:

  • westernová plemena.

Nejkrásnější kůň 2012Vítěz finále (= Nejkrásnější kůň ČR 2012) a koně umístění na 2. - 4. místě budou představeni a dekorováni na výstavě Koně v akci, v Pardubicích (sobota 8. září 2012).

 

Aktuální informace o anketě můžete sledovat také na Facebooku ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2012.

V divizi F se vám představují koně:

ČESKÝ TEPLOKREVNÍK
54/525 Ornella
Klisna, bělka, nar. 2008
Chovatel i majitel: Zemský hřebčinec Tlumačov

Typická představitelka plemene. Temperamentní, korektní, velmi typická klisna sportovního typu.
Vítězka XVI. ročníku Celostátní přehlídky klisen 2011, pořádané Svazem chovatelů českého teplokrevníka pro finalistky oblastních přehlídek. Na základě tohoto výsledku byla zařazena do vyššího oddílu Plemenné knihy ČT (HPK PRO). Splňuje podmínky Akceleračního programu.
Foto: Václava Boušková

Český teplokrevník - 54/525 Ornella

KŮŇ KINSKÝ
Nugát Kinský
Valach, plavák, nar. 2004
Chovatel: Hřebčín Equus Kinsky
Majitel: Jezdecká škola Equus Kinsky

Velmi charakterní kůň s výbornou jezditelností. V současné době je připraven do drezury úrovně „ST" a skoků stupně „L". Předvádí i prvky španělské školy. Reprezentoval plemeno koní Kinských na zahraničních akcích v Německu a Rakousku, včetně světové výstavy Equitana (Essen).
Patří k velmi staré rodině „N" jako klisna Norma, která v roce 1937 vyhrála s Latou Brandisovou Velkou pardubickou.

Kůň Kinský - Nugát Kinský

MORAVSKÝ TEPLOKREVNÍK
57/694 Petty
Klisna, tmavá hnědka, nar. 2003
Chovatel i majitel: Ing. Jana Burešová, Ivanovice na Hané

Klasický příklad „rodinného mnohostranného koně pro všechny generace". Pracovitá, inteligentní klisna je využívána pod sedlem i v tahu, při jezdeckém výcviku, hiporehabilitaci a letos rovněž ve sportu (drezura).
Zúčastnila se mnoha prezentačních výstav a získala na nich řadu ocenění, naposledy z Jarní mezinárodní výstavy moravského teplokrevníka a Furiosa (Těšánky). Podíl původních genů plemene: 67,64 %. Vzhledem k tomu, že se narodila rok před uznáním plemene moravský teplokrevník, je oficiálně vedena jako český teplokrevník, zapsaný v plemenné knize moravského teplokrevníka.
Foto: Ivana Maršálková

Moravský teplokrevník - 57/694 Petty

SLOVENSKÝ TEPLOKREVNÍK (chovaný v ČR)
Asparuch
Hřebec, hnědák, nar. 2006
Chovatel i majitel: Bc. Helena Müllerová, Mnětice
Pronájem: Sportovní stáj Golem

Má skvělý charakter, je jemný ve stáji, odvážný a temperamentní na parkuru, přesto stále lehce ovladatelný. Nadějný mladý kůň, který se úspěšně prezentuje ve skokových soutěžích Kritéria mladých koní. V sezóně 2012 získal v kvalifikačních kolech zatím jedno první, jedno třetí a jedno čtvrté místo. Kvalifikoval se do finále KMK (Zduchovice, září).
Foto: Jakub Novotný

Slovenský teplokrevník - Asparuch

Pro nejkrásnějšího koně divize F - teplokrevná a sportovní plemena hlasujte do 31. července na www.aschk.cz.

Podobné články

Většina běžných pamlsků, které nabízíte koním, je v syrovém stavu. Kousek mrkve, jablka, hrušky, dýně nebo melounu prostě vždycky potěší, a to aniž…

Takový počet lidí jsem doopravdy nečekala, ale byla jsem mile překvapená...

Terezu Čermákovou s jejím koněm Romeem jste letos mohli vidět v rámci Dne španělských koní v Jítravském Dvorci či doprovodného programu workingového…