Nejkrásnější kůň 2011: Damask vyhrál s přehledem

17. 7. 2011 Ing. Jiří Křepelka Autor fotek: archiv autora a pořadatelů

Achaltekinský hřebec 1086 Damask zvítězil s přehledem v divizi orientálních plemen a kvalifikoval se do finále ankety Nejkrásnější kůň ČR 2011. Uživatelé serverů Jezdectví a EQUICHANNEL.cz mu dali celkem 307 z 591 odevzdaných hlasů.

Achaltekinský plnokrevný kůň - 1086 Damask

Arabský plnokrevník 2897 Shamir Ibn Ansata Sinan (208 hlasů) a klisna plemene Shagya - arab Tami CZ - Sh - A - 110 (76 hlasů) proti němu neměli šanci.

Jistými finalisty jsou v této chvíli kromě Damaska zástupci plemen hafling, irský cob, fríský kůň a quarter horse. Šestým jistým postupujícím bude ten nejlepší z divize teplokrevných - sportovních plemen.

Zbývající čtyři místa obsadí koně, kteří sice ve svých divizích nezvítězili, ale získali významnou přízeň hlasujících. Prvním na řadě z nich je zatím starokladrubský vraník, ale o finálové sestavě bude zcela jasno až o půlnoci 31. července.

Podobné články

Když jsem dělala v roce 2019 první rozhovor s Kateřinou Jindrovou, tušila jsem, že si nepovídáme naposledy. Katčina pracovitost a zápal je totiž…

Blesk

Ve vybraných kinech je stále k vidění Buko, nejnovější film režisérky a scenáristky Alice Nellis. V roli autistky zde exceluje Martha Issová, Anna…