Návštěva v rezervaci velkých kopytníků

17. 4. 2021 Česká krajina Autor fotek: Dalibor Dostál

Rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice navštívili ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček.

Seznamovali se tam především s technickým řešením chovu zubrů a dalších velkých kopytníků v přírodních podmínkách. Podobný polodivoký chov na východě Prahy totiž zoologická zahrada ve spolupráci s hlavním městem chystá v příštích letech ve východní části metropole.

„I když podmínky pražského projektu budou v mnohém odlišné, určitě jsme našli řadu oblastí, kde mohou být naše zkušenosti z předchozích let užitečné,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků v roce 2015 v bývalém vojenském prostoru založila.

Zoo Praha má s chovem zubrů bohaté zkušenosti. Právě tato zoologická zahrada byla první v Česku, která chovala čistokrevné zubry. První samec Platan se stal jejím obyvatelem již v roce 1948. Do loňského roku pražské zoo odchovala na 80 mláďat. Některé tamní přírůstky pak posílili populaci zubrů v Polsku nebo na Kavkaze.

Také milovická rezervace přispívá k záchraně zubrů v rámci Evropy. Mladý býk odsud loni odjel do Národního parku Zuid Kennemerland v Nizozemí. Další přírůstky by letos měly z bývalého vojenského prostoru odjet do největší francouzské rezervace chovající tyto velké kopytníky.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…