Návštěva Ingrid Klimke a chovatelského centra hannoverských koní

13. 8. 2013 Veronika Jiroutová Autor fotek: archiv autorky

Osobní setkání se sympatickou a úspěšnou military jezdkyní Ingrid Klimke a jejími tréninkovými postupy? Prohlídka elitních hannoverských plemeníků či hannoverského výcvikového střediska? Přednáška o hannoverském chovu? To vše vám může nabídnout dvoudenní zájezd do Münsteru, Verdenu a hřebčince v Celle.

Program:

Pondělí 16. 9. 2013
Odjezd ve večerních hodinách z Prahy (v případě většího zájmu možnost nástupu v Ostravě nebo Brně).

Úterý 17. 9. 2013
9:00 seminář u Ingrid Klimke v Münsteru.
V odpoledních hodinách přesun do Verdenu. Ubytování, prohlídka města a výcvikového centra hannoverských koní Niedersachsenhalle.

Středa 18. 9. 2013
10:00 přednáška s Dr. L. Christmannem.
13:00 Prohlídka Státního hřebčince v Celle.
V případě zájmu možnost zastávky v prodejně jezdeckých potřeb Kraemer.
Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách.

Na co se můžete těšit?

Semináře neboli "open training", jak je Ingrid nazývá, jsou několik měsíců dopředu zamluvené. Nyní se podařilo získat jeden volný termín a uspořádat tento trénink i v českém znění. Semináře tato úspěšná trenérka tematicky nerozlišuje. Je to vlastně taková exkurze do její stáje, kde si můžete prohlédnout nejen zázemí, ale nahlédnout i do jejích tréninkových metod. Představeni budou postupně všichni její koně, od mladých až po olympijského vítěze FRH Butts Abraxxase. Ingrid uvidíme nejen v sedle, ale i v roli trenérky. Vše samozřejmě za bohatého komentáře a následného posezení u občerstvení, kde je jedinečná možnost se této úspěšné trenérky a jezdkyně na cokoli zeptat.

Ingrid Klimke

Ve Verdenu se podíváme do zákulisí Niedersachsenhally, která je dějištěm nejen aukcí hannoverských koní, ale i výcvikovou centrálou. Místem, kde probíhají zkoušky klisen, körung hřebců nebo mistrovství světa mladých drezurních koní.

Verden je malebné městečko, které jistě stojí za procházku. Povečeřet bude možné na kolonádě v jedné z výborných restaurací. Ať už si vyberete Itala na rohu, mexickou restauraci Bodega nebo dáte přednost tradičnímu německému chodu v Niedersachsenhof, určitě nebudete litovat.

Ubytování se snídaní je zajištěno v blízkém hotelu a penzionu.

Současným chovem i jeho historií nejen hannoverských koní nás provede odborník na slovo vzatý, pan Dr. Ludwig Christmann, komisař a vedoucí chovu Hannoverského svazu. Připraveno bude i občerstvení.

Září je období velmi populárních "Hengstparade", tedy přehlídek hřebců státních hřebčinců. Touto dobou jsou v Celle všichni plemeníci, během roku rozmístění na stanicích po celém Německu. Nabízí se tedy možnost vidět hřebce jako Dancier, Don Frederico, Escudo I, Graf Top, Lauries Crusador, Londontime, Perigueux, Rotspon, Stakkato a mnoho dalších. Zájezd vyšel na termín těsně před letošní první přehlídkou, na které se do Celle sjíždí nejen chovatelé, ale i turisté z celého světa, a budeme tedy mít možnost vidět některé z hřebců pod sedlem během tréninku.

Cestovat budeme klimatizovaným autobusem společnosti Pragotour a na zpáteční cestě je v případě zájmu možnost zastávky ve specializovaném domě s jezdeckými potřebami Kraemer.

Všechny přednášky, prohlídky a komentáře budou tlumočené do češtiny. Na cestu je pro vás připraveno několik ukázek z filmů firmy Pferdia TV, a to včetně připravované novinky na českém trhu "Vzdělávání drezurních koní s I. Klimke", které je pokračováním "Základního výcviku s I. Klimke".

Pro účastníky zájezdu je připravena speciální cena pro objednání chystaného DVD firmy Pferdia TV "Vzdělávání drezurních koní s I. Klimke" zabývajícím se výcvikem šestiletých koní.

Cena zájezdu je 4300,- Kč. Při platbě do 25. 8. 2013 sleva 300,- Kč.

V ceně zájezdu je doprava, seminář u I. Klimke včetně občerstvení, ubytování se snídaní, přednáška Dr. L. Christmanna včetně občerstvení a prohlídka státního hřebčince Celle.

Přihlásit se je možné prostřednictvím facebooku nebo e-mailem na Veronika.Jiroutova@seznam.cz. V případě dotazů mne neváhejte kdykoli kontaktovat na tel.: 777 776 682.

Přidat se k nám můžete i prostřednictvím facebooku.

Zajímavé odkazy:

http://klimke.org/offenes-training-1.php.
http://www.hannoveraner.com/hannoveraner-verband/service/seminare/
http://landgestuetcelle.de/cms/front_content.php?idcat=65&changelang=1
http://www.pferdia.de/englisch-fremdsprachen/tschechisch-filme.html

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…