Na výlet k Ingrid Klimke a na aukci jezdeckých koní

Zvu vás na dvoudenní zájezd do Německa, který nabízí nejen jedinečnou možnost podívat se do stáje olympijské vítězky Ingrid Klimke, ale navštívíme i proslulé Muzeum koní ve Verdenu. Neméně zajímavá bude i prohlídka výcvikového centra hannoverských koní v průběhu Květnové aukce jezdeckých koní.

Program:

Pondělí 28.4.2014
  • 23:00 odjezd z Prahy
Úterý 29.4.2014
  • 9:00 seminář u I. Klimke v Münsteru
  • V odpoledních hodinách přesun do Verdenu. V případě zájmu možnost zastávky v prodejně jezdeckých potřeb Kraemer. Ubytování, prohlídka města, společná večeře a diskusní seminář.
Středa 30.4.2014
  • 10:00 Prohlídka muzea koní
  • 14:00 Slavnostní prezentace koní květnové aukce
  • Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách.

Semináře nebo-li "open trainings", jak je Ingrid nazývá, jsou velmi populární a několik měsíců dopředu zamluvené. Dubnový termín patří tentokrát zájemcům z Čech. Semináře tato úspěšná trenérka tematicky nerozlišuje. Jsou exkurzí do její stáje, kde si můžete prohlédnout nejen zázemí, ale nahlédnout i do jejích tréninkových metod. Představeni budou postupně všichni její koně, od mladých až po olympijského vítěze FRH Butts Abraxxase. Ingrid uvidíme nejen v sedle, ale i v roli trenérky. Vše samozřejmě za bohatého komentáře a následného posezení u občerstvení, kde je jedinečná možnost se této úspěšné trenérky a jezdkyně na cokoli zeptat.

Verden je malebné městečko, které stojí za procházku. Společná večeře a diskusní seminář bude jistě vítanou příležitostí podělit se o své dojmy s ostatními účastníky zájezdu.

Ubytování se snídaní je zajištěno v blízkém hotelu a penzionu.

Muzeum koní ve Verdenu nabízí stálou expozici mapující vývoj koní, jehož počátky sahají až do doby před 55 milióny let. Zároveň uvidíme i expozici fotografií mezinárodně uznávaného fotografa a filmaře Yanna Arthuse-Bertranda.

Odpoledne bude patřit slavnostní prezentaci hannoverských koní před Květnovou aukcí a prohlídce zákulisí Niedersachsenhalle, která je dějištěm nejen aukcí koní, ale i výcvikovou centrálou. Místem, kde probíhají zkoušky klisen, körung hřebců nebo mistrovství světa mladých drezurních koní.

Cestovat budeme klimatizovaným autobusem společnosti Pragotour.

Všechny přednášky, prohlídky a komentáře budou tlumočené do češtiny. Na cestu je pro vás připraveno několik ukázek z filmů firmy Pferdia tv.

Cena zájezdu je 4 900 Kč.
Při platbě do 11. 4. 2014 cena 4 600 Kč

V ceně zájezdu je doprava, seminář u I. Klimke včetně občerstvení, ubytování se snídaní, návštěva výcvikového centra hannoverských koní a exkurze v Muzeu koní. Diskusní seminář a večeře.

V případě dotazů mne neváhejte kdykoli kontaktovat - Veronika.Jiroutova@seznam.cz.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Sbírka hipomobilií národního hřebčína se rozrostla o zcela jedinečný ucelený soubor vybavení pohřebního ústavu v Příboře.