Na seminář o reprodukci klisen

1. 3. 2016 Tisková informace

CSFHO o.s. vás co nejsrdečněji zve na seminář s panem Ing. Radkem Tolmanem na téma "Reprodukce klisen". Seminář se bude konat v termínu 12. 3. 2016 v prostorách JŠ Equss Kinsky v Hradištku u Sadské. Začátek semináře je v 10:00 a předpokládaný konec cca v 15:00.

Plánujete-li v letošním či následujícím roce svou klisnu připustit, určitě si nenechte tento seminář ujít!

CSFHOPan Ing. Radek Tolman je předním odborníkem na asistovanou reprodukci klisen v ČR. Má dlouholetou praxi v diagnostice a sonografii. Je pravidelným účastníkem seminářů a stáží v tuzemsku i v zahraničí. V roce 2010 absolvoval kurz embryotransferu v ET Centru Keros v Belgii. Následně založil firmu specializující se na reprodukci koní pod názvem Tolman Services, reprodukční centrum v Lišné. Toto centrum nabízí zázemí pro dvanáct plemenných hřebců a kompletní reprodukční servis pro klisny, včetně celoročního servisu pro březí klisny.

Jednotlivá témata semináře spolu úzce souvisí a pomohou vám objasnit tajemství reprodukčního cyklu koně. V prvním tématu se budeme věnovat součastnému stavu reprodukce koní v ČR, dále probereme pohlavní aktivitu klisen a její funkci, nároky a možnou stimulaci ať medikamenty nebo vnějšími podněty.

Další téma, management reprodukce klisen, je věnované převážně ideálnímu naplánování a připravení klisny na inseminaci. Jelikož ne každá klisna je zdravá, je důležité včas indikovat případné poruchy plodnosti klisen, abnormality, patologie a jejich možné řešení, což prodiskutujeme v předposledním tématu.

Veškeré vaše dotazy vám pan ing. Tolman rád zodpoví v diskuzi.

V rámci semináře jsme pro vás také připravili kompletní presentaci fríských plemenných hřebců licencovaných v rámci holandské královské PK KFPS, jejichž mražené sperma je nyní dostupné v ČR.

Přihlášku naleznete v příloze.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…